Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ünnepek ideje alatt és a...

Ünnepek ideje alatt és a nagy, családi ebédek hatása miatt jóval magasabb a vèrnyomásom az átlagnál? Ha nem, akkor mitől?

Figyelt kérdés
19 èves vagyok,tegnap este 154/95-ös vèrnyomást mértem,pedig nem éreztem úgy,hogy magas lenne.Fürdés után 171/111-es vèrnyomást mértem és pánikba estem,hogy ilyen magas a vernyomasom es hogy nem tduom 130 kozotti ertekre visszacsokkenteni.Vettem be vernyomascsokkentot,de ugyanugy porogtem tovabb.Anyu szerint lehet az unnepek is felnyomjak a vernyomast,mert ezelott sose volt ilyen magas a vernyomasom.A magas vernyomas orokletesseg miatt magas.Nagyon felek!Tudnatok tippeket adni,hog megszunjon?

2018. dec. 26. 05:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Fürdés után közvetlenül nem szabad vérnyomást mérni, és evés-ivás, dohányzás, alkohol, kávé után sem, valamint legalább 15 percig nyugalmi állapotban kell lenni.
2018. dec. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen, ha örökletes magas vérnyomásod van, akkor kezdj el komolyan napi szinten sportolni. Tapasztalatból írom. A lányommal ugyan ez volt, és évek óta kemény edzést csinál napi szinten. Teljesen megszűnt a magas vérnyomása.
2018. dec. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Halljuk, hány kg vagy?
2018. dec. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!