Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nálatok is vannak olyan...

Nálatok is vannak olyan napok, amikor nincs erőtök edzeni? Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

Itthon szoktam edzeni, heti 3-4 alkalommal. Tegnap azonban katasztrofális voltam. A gyakorlatok, amiket máskor simán megcsinálok, most egyszerűen nem mentek. A súlyzós résznél kb. 3 emelés után már kezdett fájni a karom, pedig máskor csak kb. a 10. után kezd.

A kardiógyakorlatoknál pedig már pár másodperc alatt kifulladtam, pedig máskor végig tudom csinálni. Bár végigcsináltam az edzést, de sokkal fáradtabb voltam a végére, mint máskor. Nem hagytam ki szünetet, szombaton edzettem utoljára.

Nem aludtam rosszabbul, mint máskor, nem vagyok beteg sem.

Egyébként ritkán, de máskor is elő szokott fordulni ilyen.

Mi lehet az oka, hogy ennyire nincs erőm néha edzeni? Nálatok is szokott ilyen lenni? Lehet valamit tenni ellene?



2019. jan. 29. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Velem is előfordul néha, látszólag minden ok nélkül. lehet, hogy csak simán rossz passzban van épp a szervezeted, és nem esnek jól bizonyos gyakorlatok.


De lehet pl. front is, vagy nálam az, ha előző nap sokat tanultam, lefáradtam agyilag, esetleg épp megjött a menstruációm, és olyankor kevesebbet vagy semennyit sem edzek, mert nem esik jól.

2019. jan. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet kevés a pihenő. Hétfő-szerda-péntek legyen edzés nap, a többi pedig pihenő. És csináld kevesebbet a gyakorlatból, de akkor az legyen 101%-ban szabályos.
2019. jan. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ember bioritmusa 3 részből áll. Érzelmi, fizikai és hormonális. Ezek ritmusa különböző. 2-3 hetes ütemben történik. Az eltérő időpontok miatt van mikor csak kicsit érzed magad vacakul de van mikor mindhárom egybeesik, akkor meg nagyon magad alatt vagy. Ugyanez igaz fordítva is: a felfelé ívelő ciklusban van mikor mindhárom egybeesik, olyankoör érzed topon magad. Ez csak 2-3 napig tart, utána kezdődik az egész elölről.

Azt mondanám tanácsként, hogy mikor nem érzel hozzá elég kedvet akkor engedj magadnak egy kis "lustaságot".

2019. febr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!