Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van ekkora különbség a...

Miért van ekkora különbség a vérnyomás méréseim között? Melyiket kell alapul venni?

Figyelt kérdés

Ugye 1 mérés nem mérés. Ez a vérnyomás mérés alapja.


Ma reggel közvetlen ébredés után megmértem: 145/85, aztán elmentem mosakodni, fogat mosni: 130/80, utána jobb kézen 1 perc múlva már csak 110/75. A pulzusom magas, az 1-2 alkalommal 100 körül, a 3. alkalomnál 85.

Ilyenkor mi van?

Magamról annyit, hogy 30F vagyok, 180 cm/80 kg, a mérlegem szerint overfat. Pedig egész életemben sovány voltam. Nem sportolok az utóbbi pár évben, nem vetem meg a jó kajákat.

Lehet ez hypertonia-gyanú? Mekkora értéktől káros már szervekre (vese, szív)?


2019. jan. 31. 07:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell hipochondernek lenni. Alvás alatt kissé megemelkedik a vérnyomás. Szerencsés, hogy a reggeli tevékenység során csökkent, mert szabály szerint kb. 10 perc nyugalomban töltött idő után érdemes mérni. Ugyanazon a karon is legalább 10 percnek kell eltelnie két mérés között. Másik karon egészen más lehet az érték. 10-20 Hgmm közötti értékváltozás nem mérvadó. Kutyabajod.
2019. jan. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Több mérés átlagát kell számítani. Teljesen jó a vérnyomásod. ha MINDIG 140 fölött lenne + néha 160-170, az már sok.
2019. jan. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az a baj, hogy azonnal rástresszelek bármire.

Ha rám teszik a mandzsettát, már a nyakamban dobog a szívem.

És attól félek, hogy a vérnyomás-naplót ez befolyásolni is fogja, emiatt magas értékek kerülnek bele.

A fenti esetben melyiket kell beírnom?

2019. jan. 31. 08:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Az átlagukat írd be szerintem,de az első eredményt ne számold bele, mégpedig azért ne mert ébredést követően és előtti időszakban mindenkinek magasabb a vérnyomása. Nem tudom szakszeruen megfogalmazni az okát,úgyhogy inkább nem is próbálom meg,de teljesen normális a vérnyomásod.
2019. jan. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Üzemorvosnál nálunk is kétszer szokták mérni. :) Az első mindig magas(140/stb) ahhoz, hogy beírják a kartonba.

Teljesen normális, hogy különböző értékeket mérsz, nem tik-tak órák vagyunk, hogy pontosan mindig ugyanannyi a pulzusunk és a vérnyomásunk.

Én akkor lepődtem meg, amikor mondták mérés közben, hogy ne tegyem keresztbe a lábam, mert az is eredményezhet magasabb értéket.

2019. jan. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!