Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Felborult alás ciklus helyreál...

Felborult alás ciklus helyreállítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok, valami miatt feje tetején áll az alvás ciklusom, látszólag ok nélkül. Reggel 6 kor kelek munka miatt, halál minden lélekjelenlétem kell hogy fel bírjak kelni, úgy érzem mintha napok óta egy percet nem aludtam volna olyan érzés, egész nap nyomott vagyok, majd estére olyan 9-10 re felélénkülök éber és fitt leszek, tisztára mintha aludtam volna.


Olyan 6 órákat alszok hétköznap, hétvége még rosszabb hiába állítok be 10 ébresztőt míg hétköznap a legelsőre felkelek, itt mindet átalszok és simán 10 órát alszok hétvégén de 10 óra alvás után is mosott szarként kelek.


Az alvás nálam rohadt nyugodt, becsukom a szemem 5 perc alatt el is alszok és az ébresztőig fel se kelek igazán.

Próbáltam füldugót, sötétítést is hátha valami zavarhat, de semmi.


Ma annyira fáradt voltam hogy este 6 kor kidőltem, fél 11 ig aludtam azaz 4,5 órát, hát hogy én milyen kipihent és fitt voltam utána, most látható hajnal 3 de tök királyul vagyok egész idáig főztem takarítottam aktívkodtam tök jókedvel (az elmúlt napokon nyomott depis voltam), valamiért a szervezetem számára a reggel az valahol este 9 körül kezdődik. Azaz a szervezetem látszólag azt akarja hogy mondjuk délután 3-4 től aludjak kb este 10 körülig


És ez az elmúlt hónapokban így van.


Egészségesen táplálkozom+vitaminok, aktívan sportolok.



2019. febr. 7. 02:56
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Azt kellene csinálni, hogy este hiába nem vagy álmos, akkor is feküdj le bizonyos időben és hétvégén is 6 órakor kellene kelni, ha beáll jól a bioritmus, szerintem nagyon jó lesz majd. Problémát tud okozni a hétvégi továbbalvás ilyen esetben.
2019. febr. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Te "bagoly" típus vagy, azaz a biológiai órád úgy van beállítva, hogy este és éjjel vagy aktív, cserébe reggel használhatatlan vagy ha korán kelsz.


Én is ilyen vagyok. Sajnos ezzel nem nagyon tudsz mit tenni, ilyen a szervezeted. Én már középiskolásként is rengeteget szenvedtem ezzel. Hiába feküdtem le este korán, nem bírtam elaludni, éjjel 1-2 óráig csak forgolódtam. Viszont reggel alig bírtam kivonszolni magam az ágyból, iszonyatosan fáradtnak éreztem magam, és ez egész nap kihatott a teljesítményemre. Suli után gyakran le kellett dőlnöm, mert egyszerűen elaludtam a könyv fölött. Bezzeg este nem lehetett lelőni, hiába tudtam, hogy korán kell kelni, nem tudtam elaludni időben.

Viszont amikor már egyetemista voltam, és voltak olyan napok, amikor csak 10-re vagy 11-re kellett bemenni, akkor észrevettem, hogy sokkal könnyebben megy a felkelés. Első csörgésre kipattant a szemem, és egész nap sokkal hatékonyabb voltam, mint amikor 8-ra kellett menni.

Sokféle trükköt kipróbáltam, különféle teák és gyógyszerek, agykontroll stb. de ezen semmi sem változtatott. Ilyen beállítottságú vagyok, ez van.


Ami igazán megoldotta a helyzetet, hogy most már a munkahelyemen olyan időbeosztásban dolgozom, amihez nem kell korán kelni (viszont természetesen nem is végzek délután 4-kor). Így tudok rendesen a munkámra koncentrálni, és nem érzem mosott szarnak magam minden nap. Egy korán kelős helyen ez sosem fog menni.


Szóval neked is ezt ajánlom, hogy próbálj meg egy olyan melóhelyet találni, ahol úgy van a munkaidő, ahogy a szervezetednek megfelel. Másképp sosem lesz vége ennek a kínlódásnak.

2019. febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem, nincs felborulva az alvási ciklusod, neked egyszerűen ez a normális. Az a "felborult", amibe jelenleg kényszeríted magad. Minden szervezet más.
2019. febr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!