Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért görcsöl a hasam nagyobb...

Miért görcsöl a hasam nagyobb megerőltetés után?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, és tesin futás után néha nagyon megfájdul a hasam, vagy pl. dombos úton sokáig biciklizés után..Olyan, mint menzeszkor, de hát attól független. Nem vagyok egy sportember, meg tudom hogy gyengék pl. a hátizmaim, a többit nem tudom:D Szóval kérlek segítsetek!!
2008. nov. 8. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű nem a hasad, hanem a léped.

Ott van a szervezet vérraktára (de az embernél már nem valami nagy).

Ha tényleg csak ilyen nagyobb és hosszabb megerőltetésnél jelentkezik, és gyorsan abbamarad, amikor megállsz - akkor nem komoly gond. Kicsit edzetlen vagy: edzzél, és akkor nem fog jelentkezni ilyen hamar.

2008. nov. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos elég sokáig tart amíg elmúlik!És nem olyan nagy erőlködés után, legutóbb futás közben nem éreztem hogy nagyon fáradnék, de utána mégis nagyon elkezdett görcsölni! de nem úgy, hogy fáj, meg szúr az oldalam, hanem ugyanúgy mint menzeszkor az alhasam görcsöl. És tudom, hogy edzetlen vagyok sajnos.:D
2008. nov. 8. 22:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatod még a normális, intenzív légzést. Ha rossz a légzéstechnikád, akkor ez is segíthet. ha több oxigén jut a vérbe, akkor nem kell a vérraktárakhoz nyúlni.
2008. nov. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi ezt is megpróbálom, a légzésemet még nem figyeltem.:D
2008. nov. 9. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!