Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Bemelyedes a combon?

Bemelyedes a combon?

Figyelt kérdés
Üdv! Az egyik combomon a terdemhez kozel van egy kis bemelyedes, ahogy vegig huzom a kezemet. Felfelé meg kicsit puklisabb, mint a másik oldalt. A másik lábamon, pedig a combon közepén, oldalt van egy kis bemelyedes. Látványra alog észrevehetőek. Tünetem nincs velük. Ez kehet mozgásszegény életmód következménye vagy utalhat bajra? Nektekvolt már ilyen? Mi lehet? 20/N

2019. febr. 19. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg narancsbőr.

Lehet a mozgásszegény életmód miatt, de részben általában genetika.

2019. febr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem narancsbőr,azt tudom milyen. Ez kb ilyen 10 centis horpadás -szerűség.
2019. febr. 19. 19:58
 3/6 A kérdező kommentje:
És kívül
2019. febr. 19. 19:58
 4/6 anonim válasza:
59%

Szia!


Én kb masfél éve tapasztaltam hasonlot.

34 éves vagyok normál testalkattal rendelkezem és heti 1-2 szer mozgok, próbálok egeszsegesen élni így nem tudom hova tenni a jelenséget.A jobb combom közepén jelent meg egy vízszintes behorpadás nem annyira feltűnő, de látszik és egyre jobban kitapintható.Volt egy ket honap mikor eltűnt most viszont ujra vissza jött.Már átkutattam a netet de a hülyeségeken kívűl semmi értelmeset nem találtam rola..a “ne törődj vele esztétikai hibátol - a halálos betegségig “ minden van, szóval nem lettem okosabb 😃 sajnos a dokik sem tudják, így most próbálok hasonlo problémával küzdőket keresni hátha megkapjuk a választ.Lattam a Te hozzászólásod eleg friss, és talaltam még kb 10-15 személyt aki hasonló jelenséget írt, de hogy mi okozza az nem derült ki.

Igazából egyenlőre csak esztétikai probléma, de jo lenne kideríteni van e valami komolyabb háttere is.

Szoval nyugi nem vagy egyedül, de sajnos én is keresem az okát..

2019. szept. 1. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szia! Végül voltam vele dokinál reuma+ UH és nem volt semmi , szerencsére. Azt mondták, nem vagyunk egyformák legyenek mindkét oldalon. A combomon , ami régebb óta van azt most nem vizsgálták de ez az újabb már sokkal jobb! Mióta volt több időm aktívabb életet élni, több mozgás mar alig látni. Szerintem ez többnyire ártalmatlan probléma. Próbálj meg esetleg otthon vagy konditeremben gyakorlatokat végezni.:)
2019. szept. 1. 22:10
 6/6 A kérdező kommentje:
alig látszikon helyesbítenék: csak én látom már:D
2019. szept. 1. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!