Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Bétablokkolót szedők sportolha...

Bétablokkolót szedők sportolhatnak?

Figyelt kérdés
Nevotenst szedek.Mitrális insuff van, de az orvos szerint nem kell vele foglalkozni mert nem vészes.Szeretnék kicsit keményebben edzeni (itthon) mert nem vagyok elégedett most az alakommal.Szóval nem élsport .Azt szabad?
2019. márc. 4. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindennel szabad edzeni,ha az edzés szakszerűen van felépítve és rendszeres orvosi kontroll alatt vagy.


Ha egy orvos így fogalmaz,akkor keress másikat. Igen,nem vagy halálos beteg,de potenciális szívbeteg vagy,ami egész életen át tartó odafigyelést igényel.


Ha keresel egy gyógytornászt,aki kardiológiában jártas, össze fog neked állítani egy olyan edzésprogramot,ami jó a keringésednek, formásodsz és "biztonságban" is vagy. A gyógytorna nem csupán a reumatornát jelenti.

2019. márc. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.Potenciális szívbetegdég? Na most megijedtem.

Hát valójában az van, hogy szív uh.azt mutatta, hogy mitralis insuff jelzett.Meg ekg-n mitrális prolapsust láttak, de azt már gyerekkoromban észrevették.Annyi hogy néha (ha tartos stressznek vagy nagy megerőltetésnek vagyok kitéve fizikai munka által, akkor idönként szapora szivverés jön rám rohamokban és éjszaka valamiért felriadozok.)

Meg néha ingadozik a vérnyomásom, de arra is van gyogyszerem.

Itthoni tornátol még nem volt bajom.pár éve voltam terheléses ekg-n, ott nem volt baj, meg izotopos szivvizsgálat sem mutatott korosat.Szoval nem tudom.

2019. márc. 5. 06:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!