Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Napi tizenöt perc jóga elég...

Napi tizenöt perc jóga elég mozgás?

Figyelt kérdés

Modellkedésből frissen kikerült lány vagyok, sajnos étkezési zavarral a hátam mögött. Igyekszem felgyógyulni, de a rossz emlékek miatt futásra, edzőteremre gondolni sem bírok, de azért nem szeretnék semmit sem csinálni. Arra gondoltam, hogy egy napi negyed órás jóga testileg-lelkileg esetleg segítene nekem, de nem tudom, ez elegendő mozgás-e, nem lesz túl kevés?

Köszönöm előre is a válaszokat.



2019. márc. 13. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
A jóga jó választás, de a 15 perc bemelegítésnek is kevés. 60-90 perc lenne az ideális.
2019. márc. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom anorexiából gyógyulsz fel éppen. Szerintem akkor elég lesz egyenlőre. Majd ha sikerül 5 kg-ot híznod, akkor lehet egy kicsit többet mozogni. Most minden megszerzett dekára szükséged van.
2019. márc. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha arról van szó amire 2-es gondol, akkor sem megszerzett kilókra van szükséged, hanem élettani folyamataid egyensúlyának helyreállítására. A különbség a kettő közt az, hogy ha az egyensúly helyreáll, az egészséges testsúl y is.

Az ászanák erre valók. De 15-perc csak bemelegítés, kb vagy egy ászana póz.

15-perc arra utal, hogy magadban csinálnád.

Hogy megfelelő hatású legyen mindenképpen konzultálj szakértővel, hogy az étkezési (talán inkább emésztési?) zavarokra mit javasol.

2019. márc. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó: nem emésztési zavarok, anorexiára gondoltam.

Nagyon köszönöm a válaszokat.

2019. márc. 14. 08:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Az tudtommal pszichikai zavar. A jóga filozófia szerint (viszont) a lélek nem beteg, csak a testi lényünk elveszti vele a kapcsolatot.


A jóga valójában épp az egészséges testi és lelki kapcsolat megteremtését célozza.

2019. márc. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Napi fél óra jóga/pilates bőven elég. A hivatalos orvosi javaslat kb heti 3x fél óra mozgás:)
2019. márc. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!