Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Minek hívják azt, amit érzek...

Minek hívják azt, amit érzek most?

Figyelt kérdés

4 év után a párommal szakítottunk mert már nem működik köztünk a dolog.

A következő tüneteket érzem, próbálom minél részleteesbben leírni: a szívem nem fáj, de a szívem környékén feszültséget érzek, zsibbadt jellegű érzés. A vállaimon olyan, mintha egy láthatatlan súly lenne. Erőtlen vagyok, üresnek érzem magam. Életkedvtelen vagyok, étvágytalan, semmi sem köt le, ami mégis, nem tudok bele mélyedni. Úgy érzem, mintha a lelkem elhagyott volna, mintha többé nem lenne értelme létezni. Nem szeretnék beszélni, ha hozzám szólnak, kifejezetten kellemetlenül ér, nem akarok válaszolni, 1-2 szavakban, tört mondatokban beszélek csak, azt is megerőltetve. Érdekes módon, írni nem nehéz annyira.

Ha nem gondolok rá éppen egy ideig, akkor is érzem ezeket a tüneteket. Aztán hullámvölgyek is vannak. Van, amikor annyira súlyos, hogy majdnem fizikai fájdalmakat érzek át, máskor enyhébb, majd újra visszajön. Amikor olyan mintha fizikai fájdalmakat élnék át, az a legrosszabb, olyan, mintha valaki kínozna.

Az alvás nem megy, ha mégis, akkor nagyon fáradtan is, csak rövid időre vagyok képes aludni, ami nálam nem megszokott.


Mi a gyógyír erre? És minek hívják azt, amit érzek? Ez depresszió?


2019. márc. 29. 19:19
 1/6 A kérdező kommentje:
27 éves budapesti férfi vagyok.
2019. márc. 29. 19:20
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy görcsöl a hasam, de érzem, hogy izomgörcs van inkább, és nem bélrendszeri. Összekuporodva, a hasamba kapaszkodva kicsit enyhébb.
2019. márc. 29. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Bánatnak hívják. Általában az idő segít valamennyire.
2019. márc. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Végezetül még annyit, hogy kizárólag lassan sétálva kényelmes csak menni, nagyon kellemetlen, ha gyorsnak kell lennem bármiben is.


Érdemes orvoshoz fordulnom?

2019. márc. 29. 19:26
 5/6 anonim válasza:
Ez depresszió, menj el pszichológushoz, ő segíteni fog. Jobbulást!
2019. márc. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bár én nő vagyok, de én is ezt éreztem szakítás után, mi is 4 évig voltunk együtt. Lassan 3 hónapja, hogy már nem láttam, hogy már vége és kb egy hónapja kezdtem jobban lenni. Előtte nekem is olyan tüneteim voltak, mint neked. El fog múlni, fel a fejjel. Foglald le magad valamivel, használd ki a jó időt. És ami a legfontosabb: rendesen gyászold meg a kapcsolatot, engedd, hogy most fájjon, a jelenben, csak így tudod végleg lezárni és később boldog lenni. Minden jót.
2019. márc. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!