Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez alvászavar lehet?

Ez alvászavar lehet?

Figyelt kérdés

Éjszaka nem tudok aludni.Teljesen hozzászoktam a késői lefekvésre.Éjjel 2-3kor fekszek le,akkor is,ha másnap reggel 6-kor kell kelnem.

Persze egész nap álmos vagyok.A buszon pár perc alatt elalszom.Igen,a buszon sokkal jobban megy az alvás,mint otthon.

Meg egyetemen előadáson is nehéz megállni,hogy ne aludjak el.Gyakorlati órán éber maradok,meg akkor is,ha mozgok vagy koncentrálok.

Ha van idő,akkor itthon délután próbálok aludni,de ekkor se megy jól,legfeljebb egy fél órát,de inkább csak fekszek.

Egyedül a buszon tudok jól aludni,de az meg rövid ideig tart



2019. ápr. 10. 20:44
 1/1 anonim ***** válasza:
63%

Alakíts ki lefekvési rutint.

Feküdj le este tízkor. Előtte fürödj le, moss fogat, szellőztesd ki a szobád, kapcsold ki a számítógépet, laptopot, tabletet, telefont, ágyazz meg és bújj ágyba egy jó könyvvel. Addig olvass, míg el nem álmosodsz. Legyen csönd, és húzd be a függönyöket. Lefekvés előtt igyál egy bögre citromfű teát.

Nekem ezek rakták rendbe az elalvási problémámat.

2019. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!