Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Akárhányszor hallom a nevem...

Akárhányszor hallom a nevem szörnyű érzés fog el? Mit tegyek hogy ez megváltozon?

Figyelt kérdés
Napi szinten hallottam undorral/bántó szándékkal kimondva a nevem éveken keresztül. És akárol látom vagy hallom, hiaba nem olyan a beszélő szándéka magamba iylen gúnyos hangon hallom. És ilyenkor próbálom direkt kedves hangon elképzelni, olyanokén akik szeretnek, de nem segít. Mit tegyek hogy ez megváltozzon?

2019. ápr. 12. 02:34
 1/5 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

Pszichoterápiára lesz szükség.

Téged érzelmileg bántalmaztak huzamosabb ideig alighanem. Milyen volt a viszonyod a szüleiddel, testvéreddel, iskolatársakkal?

2019. ápr. 12. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is pszichoterápiára lenne érdemes elmenni, a terapeuta tud ebben segíteni.
2019. ápr. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Ilyet én is éreztem régen. Nekem úgy gondolom az váltotta ki, hogy a családomban szinte mindenért én voltam a bűnbak akit mindenért elő lehetett venni, persze olyan dolgokért ami nem az én hibám volt vagy nem én csináltam. Ez generált bennem egy olyan negatív érzést és önbizalomhiányt, hogy bárhol ha meghallottam a nevem automatikusan gyomorgörcsöt kaptam, hogy ugyan, ki akar már megint le.szni és miért. Aztán tudatosan elkezdtem figyelni magam, visszaépítettem az önbizalmam. Megtanultam kiállni magamért és nem hagyom, hogy elnyomjanak. Ha néha még rámtör ez az érzés akkor csak azt mondom magamnak, hogy elég erős vagyok ahhoz, hogy megvédjem magam. Ez mindig megnyugtat és már szinte teljesen elmúlt ez az érzés.
2019. ápr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Volt egy kollégám, Loósz Alfrédnak hívtak. Kérdeztem, hogy akkor már miért nem Arnold lett, azt mondta, az a bátyjának a neve. Az ilyen szülőket likvidálni kéne.
2019. ápr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Változtatsd meg a neved. Lehet, hogy elég lenne csak a keresztneved.
2020. okt. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!