Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tudnék tenni a fáradékonys...

Mit tudnék tenni a fáradékonyság ellen?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy nagyon fáradékony vagyok. Mivel tudom, hogy a tavasz ehhez csak hozzá tud járulni, ezért figyelek arra, hogy minden nap szedjek vitamint, és megfelelően táplálkozzak, de ennek ellenére is úgy veszem észre, könnyen elfáradok. Ez akkor vált feltűnővé, amikor elkezdtem dolgozni másfél éve (diákmunka keretein belül), s most is tapasztalom. Például, amikor 8 órát olyan munkával töltök, amikor egész nap talpon kell lenni, és hazaérek későn este, másnap délután 1-ig alszom (ami körülbelül tizenkét óra alvást jelent, és nem állandóan végzek munkát, hanem csak időnként ugrok be). A tegnapi napon például volt egy hosszú érettségi-felkészítő előadássorozatunk, ami délelőtt 10-től negyed 6-ig tartott, s hiába tartottunk többször szünetet, és étkeztem megfelelően, utána is szükségem volt 12 óra alvásra, hogy kialudjam magam.

Mit tudnátok tanácsolni, hogy beérjem a 7-8 óra alvással? Mi az, amivel erősíteni tudnám az állóképességem?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2019. ápr. 20. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Én elmennék a dokihoz. Lehet, hogy vashiányod van, amit a vérképedből lehet kiolvasni. Erre írnak fel gyógyszert.

Ha nem ez a probléma akkor is fog segíteni az orvos. Biztos el fog látni javaslatokkal.

2019. ápr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Szedj mást vagy dokihoz elmész.

Ezek a szerek, amivel megbolondítják az embereket, random módon működnek. Eleve lehet, hogy olyan alkotóelem nincs benne, ami neked kellene, vagy nem szívódik fel. Nem csak a vitaminok okozhatnak ilyen tüneteket, ezek lehetnek mástól is.

2019. ápr. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Vettek tőlem vért kb egy-másfél hónapja, az nem mutatott ki semmit.
2019. ápr. 23. 07:11
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor vérszegény nem vagy. Akkor valami ásványi anyag vagy vitamin kell neked.
2019. ápr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mért kell midingi valami,, betegségre,, gondolni. Szerintem a nálunk a többség nem jár dokihoz még súlyosabb esetekben sem minding hagyjuk a képmutatást. Nem azt mondom, higy nem kell dokihoz járni ha muszály. Nagyon egyszerű az emberi energia véges de ez fejleszthető... Például a redzseres sport segít. Az hogy egészségesen étkezel a jó. Nagyon fontos még, hogy phiheni is kell nem csak a munka és suli van a világon. Még az is elképzelhető, hogy 12 óra alvás az sok, elég a 6 óra alvá mert 12 semmivel nem jobb csak több. Semmivel nem lehetsz kiphientebb a minőségre kell törekedni nem a mennyiség számít.
2019. máj. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!