Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Többszöri ájulás mitől lehet?

Többszöri ájulás mitől lehet?

Figyelt kérdés
Szóval a lányom, aki egyébként csak 24 éves, az elmúlt héten 4x elájult. Nem menstruál, az orvos szerint csak a fáradtság, de úgy is történt ilyen, hogy előtte éjszaka 9-10 órát aludt. Nem hiszem, hogy ez normális. Szerintetek mi a baj?

2019. máj. 13. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Na ilyenkor kell rohadt gyorsan háziorvost váltani, mondom ezt háziorvos rezidensként.


Tipikus vén kolléga, aki már sz.rik bele a betegekbe.


Baromi sok dolog okozhat ájulást a fáradtság nagyon ritkán, viszont egy alacsony vérnyomás, vagy egy ritmuszavar igen. Érdemes lenne felrakni egy 24 órás vérnyomásmérőt, vagy legalább egy héten át mindennap kétszer vérnyomást mérni és ezt lejegyezni (vérnyomásnapló). Ezen kívül kell egy EKG, és egy nagylabor. Így első körben... És ezt úgy írom, hogy szerintem nincs komoly baja.


Ó és minimum 2 liter folyadékot (vizet/teát) igyon naponta!

2019. máj. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én párom 27 éves koráig, szinte hetente ájult el. A legkisebb ijedségtől is összeesett. Az orvosok nem csináltak vele semmit. 27 évesen diagnosztizáltak nála valami kéthegyű szívbillentyűt ami születési rendellenesség. az Ő elmondása szerint. Azóta orvosságot szed, és nem volt elájulva. Én már 40 évesen ismertem meg, már 14 éve élünk, mérhetetlenül alacsony vérnyomással, ájulás nélkül.
2019. máj. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!