Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az ember könnyebben megőrzi...

Az ember könnyebben megőrzi az egészségét és a szépségét, ha nem dolgozik?

Figyelt kérdés
Az új szomszédasszonyom 30 éves, 100%-ra tudom, hogy 1 évet dolgozott még a 20-as évei elején, azóta egyáltalán. Mikor először megláttam, azt hittem, hogy 18 éves (kicsit rosszallóan is néztem a szomszéd pasira, hogy micsoda kis fiatal csirkével állt össze). Ma pedig beszélgettünk kertészkedés közben és mondta, hogy ő még sosem volt kórházban sem, csak mikor megszületett és soha nincs derékfájása, fejfájása, se semmi (panaszkodtam, mert én migrénes vagyok). Először azt hittem genetika, de az anyukája egyébként elég lestrapált. Szerintetek azért van, mert nem dolgozik?
2019. jún. 3. 00:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos ez is benne van, a stressz eléggé leharcolja az embert. De inkább mondanám, hogy genetika (ezek szerint apura ütött).
2019. jún. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pont ma olvastam a legidősebben elhunyt emberről a földön, Jeanne Calmentről.

"Gazdagsága lehetővé tette, hogy soha életében ne kelljen dolgoznia, munka helyett nyugodt életet élt, az olyan hobbiknak élve, mint tenisz, kerékpározás, úszás, görkorcsolyázás, zongorázás és opera."

Sok olyan emberen látszik a megkíméltség, akik még soha életükben nem dolgoztak, lásd pl. néhány "celeb". A fizikai munka meg a stessz biztosan öregít.

2019. jún. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nos igen, a munka öregít de azért itt van egy hatalmas DE!

Mindenképpen aktív életet kell élni, különben visszaüt, tehát a semmittevés sem segít, továbbá akkor is stresszmentesen és kiegyensúlyozottan kell élni, mert nézz meg néhány öregebb celebet, mint a mosott szar, úgy néznek ki.

És persze a genetika is fontos dolog.

2019. jún. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen , persze.

Stresszmentes élet , aggódás nélkul , semmi kevés alvás , kortizol alapú elhizás , a legjobb

2019. jún. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha van elég pénze, akkor feltétlen.

Ha nincs, akkor pl hajléktalanként nem igazán igaz az állítás.

2019. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát igen. Nem véletlen, hogy sok gazdag férfi nem engedi a nejét dolgozni. Fizeti neki a fodrászt, kozmetikust hogy jól nézzen ki sokáig. Én viszont meghalnék ha nem dolgoznék. Nem elégítene ki a hobbi, kell a rendszer az életembe és a tevékenység is ivel akotok és értekelik pénzzel. Ez akkor is kéne ha milliárdos lennék. Amit ingyen csinálsz annak nem mindig érzed az értéket. Tudom bután hangzik. De jobban esik ha valamit muszáj csinálni és közben élvezem. Mert amit csak hobbiból teszek és esetleg nem lesz jó vagy nem érzem jól magam mégsem. Az olywn időpazarlasnak tűnik nekem. Míg a munka akkor sem az. Mert kell és megfizetik. Meg jó valahova tartozni, valamit képviselni. Nyilván egy takarítónő ezt nem momdhatja el magáról. Ő a pénzért dolgozik. Biztos jobban néznék ki ha nem dolgoztam volna soha. De szerintem már ágyból sem tidnék kikelni. Mert minek?
2019. jún. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!