Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyes emberek miért betegszene...

Egyes emberek miért betegszenek meg depresszióban, miért nem tudja mindenki elviselni könnyebben gondokat, mint más egészséges ember? Hogy lehet ebbe beletörődni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Azért mert nem mindenki egyforma, így nem mindenki ugyanolyan jól tűri a nyomást, a stresszt. Ráadásul nem mindenkit ugyanolyan csapások érnek. Mindenkinek van egy határ, amin túl összeomlik, lelki alkattól függ, hogy hol ez a határ.
2011. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem vagyunk egyformák.Vannak gyenge és erős idegzetűek.
2011. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Én depressziós vagyok. Szerintem azért betegszenek bele, mert ez nem olyan dolog, mint egy "délutáni rossz kedv" vagy "elhagyott a párom és szomorú vagyok 1 hétig". Úgy képzeld el, hogy minden napod ugyanolyan semmitmondó, unalmas, ha elkezdesz csinálni valamit azonnal elfáradsz, megfájdul a fejed, a hasad...és ami a legrosszabb hiába próbálsz változtatni, tervezed a változtatást, nem sikerül, mert a fejedben lévő sátán meghiúsítja (azaz te magad). Képtelen vagy mindenre, és ebbe nagyon gyorsan bele lehet törődni.
2011. máj. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

azért mert az egész világ szerintem most egy ilyen fázison megy át. Vannak emberek akik érzékenyebbek és átveszik.

persze mindig voltak depressziós emberek de mostanában sokan elszigetelődnek az emberi társaságtól a telekommunikáció miatt. Kevésbé nyitottak az emberek.

Úgy érzik egyedül vannak.

2011. máj. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Az egész világ ilyen.

Az teszi ilyenné az embereket

A hülye pénz.

2011. máj. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
59%
Olvasd el OSHO könyvét "Öröm" és megtudod mi az alapja minden depressziónak!!!!!
2011. máj. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most kezdtem el járni pszichiátriai foglalkozatóba napokban,hangulatjavitót is 3napja kaptam,és ezeken gondolkozom,hogxyy miértnem tudok egészséges lenni,mint más ,a bajok ellenére.a gyógyszer hatása csak 2-3 hét mulva jön meg.nem tudom elhinni,hogy rendbejövök-e még valaha is,mert régóta van depresszióm.
2011. máj. 19. 15:38
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

En sajnos 2009 elejen atestem egy 1 honapos depresszion. Akkor nem tudtam, hogy az voltam. Most mar tudom. (A melomat vesztettem el.)


Ami miatt van, az az hogy maskeppen sulyozod az esemenyek bekovetkezesi valoszinuseget. Tehat a pozitiv dolgokat lesulyozod, a negativ dolgokat pedig erosen felsulyozod. Olyanon aggodsz, ami meg sem tortent, de megtortenhet! Nekem pl uldozesi maniam volt, hogy be fognak torni, a kocsit ellopjak, meg meg fognak olni, stb...


Megegy, hogy nem tudsz senkire sem hallgatni, mert nem bizol bennuk. En akkor ugy gondoltam, hogy Mindenkinel jobban latom a helyzetet, mert Mindenki rosszat akar nekem. Aztan lett melom, aztan megoldodott minden.


Tunetek: A sulyom 10-12%-tol megszabadultam 1 honap alatt. Rossz alvas. Porgo agy. Fazas: En 3 puloverben 2 takaro alatt dideregtem. Pedig 23 fok volt bennt. Szoval szar egy allapot...


A depresszio az egy eros erzes! Olyan, mint az oszton vagy a szerelem vagy a felelem. Olyasmi, mint a szakitas.

2011. máj. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
15:44 hallod neked más bajod is volt nem? nekem a tüneteid inkább egy drog elvonásra hasonlítanak. (jártam ott)
2011. máj. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nekem sok a gondom,és nem tudom lazán fölfogni,mint egyesk mondták már.súlyos gondok,és nem tudom egyedül megoldani,az váltja ki depressziót.hogylehet ilyenkor pozitivan fölfogni,amikor nem javul semmi régóta,csak a reménytelenséget érzem.
2011. máj. 19. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!