Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek egy házi orvos...

Szerintetek egy házi orvos kap “jutalékot ha felír több gyógyszert?

Figyelt kérdés
Megfazassal küszködők napok óta. Először Flectort irt fel 3 napig nem átírt visszamentem és kaptam antibiotikumot.(meg mèg 6 másik gyógyszert) a patikus elképedve látta hogy miért flectort irt fel nekem hisz az fájdalomcsillapító, nem javítja a nathat. Tudom hogy a gyógyszertárban vannak fókuszban levő termékek de létezhet hogy dokiknál is van ilyen? S ha létezik akkor beutaló után is kap? Mert bemegyek egy megfazassal és 6 helyre beutal (film orr gégészet, szemészet, hasi ultrahang) lehet hogy ez az egész nem igaz csak néha nem tudok mire gondolni.
2019. jún. 6. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, létezik, hogy bizonyos gyógyszerek felírása után jutalékot kap.

Bár én sem értem, hogy megfázásra miért flectort írt fel, de végül is egyszer jól jöhet majd.

Megfázásra manapság az emberek el sem mennek dokihoz, igyekszenek magukat kikúrálni, ha mégis doki kell akkor ott már komolyabb betegség van a megfázásnál. Ugyanis megfázáskor nem küldenek fül-orr-gégészetre, szemészetre, és hasi ultrahangra. Szerintem neked nem megfázásod van, hanem valami más, aminek az okát akarják tudni. De mivel még nem tudják, így különböző gyógyszereket akar kipróbálni.

2019. jún. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Dehogy, ez a doki mindenkivel ezt csinálja helyi fórumok vannak tele vele, hogy bemennek mondjuk jogsiert és vérvétel,5 beutaló mindenhova. Egyik 25 éves srácot nem tudta hova utalni mert semmi panasza nem volt erre elküldte pszichiátriára mert “túl csendben ült “ :D
2019. jún. 6. 09:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem váltasz orvost? Nem kötelező ahhoz a dokihoz járni, bárkit választhatsz.
2019. jún. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Háziorvos rezidens vagyok. Nem kapunk jutalékot én legalábbis nem tapasztaltam ezt.

És ha fáj a torkod akkor semmi gáz nincs a Flektorral, én mondjuk inkább az Algoflexet pártolom. És egy megfázás torokfájással, ha azt nézzük hogy köptető, fájdalomcsillapító, torokfertőtlenítő, esetleg orrcsepp, felülfertőződés esetén antibiotikum és hopp máris ötnél tartunk.

2019. jún. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!