Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet az oka a gyakori...

Mi lehet az oka a gyakori vizelési ingeremnek? (Részletek lent! )

Figyelt kérdés

Mindig is viszonylag sokat jártam wc-re, 2-3 óránál sosem bírtam tovább, viszont az utóbbi években ez nagyon gyakorivá vált, 40 percet bírok, nem pisilek sokat, nem csíp, nem fáj, nem vagyok felfázva, labor eredményem jó, vizelet negatív, prosztatám rendben, ultrahanggal nem találtak semmit. Idegi alapúnak gondolnám a dolgot, ha dolgozni megyek (új hely, pályakezdő vagyok) nagyon stresszelek még, mert felelősségteljes a munkám, ezért még jobban előjön az inger. Amikor már nagyon felerősödött az inger kényszeresen hozzányúlok a péniszemhez, hogy megigazítsam mert attól félek, hogy bepisilek és ezzel ellenőrzöm. Senkitől sem tudok segítséget kérni, mert vagy fel sem fogják a problémám, vagy csak szimplán tovább irányítanak egy másik orvoshoz, végigjártam, megoldás nem született. Megőrülök, nem tudok így dolgozni, vezetni, aludni, élni az állandó félelem miatt. Enyhén egyébként szorongó, idegesebb típus is vagyok, a kettőre kellene valami együttes megoldás. Minden választ nagyon köszönök!!!


21/F



2019. jún. 8. 02:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Most nem tudom hogy mennyi kávét és koffein tartalmú energiaitalt, kólát fogyasztasz de ezek csinálnak ilyen erős és gyakori vizelési ingert.

Egyébként pedig te még nagyon fiatalember vagy hogy ennek bármi szervi okai lennének szerencsére.

2019. jún. 8. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem fogyasztok koffeint, legalább is nagyon ritkán, azt meg is érzem, erősíti a tüneteket.


Szervi oka több, mint valószínű, hogy nincs. Mások is írták az oldalon, hogy otthon nyugodt körülmények között lehet, hogy 3 óráig se mennek el a wc-re akárcsak én sem, ha viszont dolgozni, vezetni stb. kell menni, tehát nem tudom hol fogom elintézni a dolgot, akkor ráparázok és azonnal kell.

Szintén nem volt ezek alatt a kérdések alatt sem ötlet... :/

2019. jún. 8. 03:35
 3/5 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

1) Sokat iszol/vízhajtó (pl. tea)

2) Fertőzés


Ha nem iszol, nincs mit kipisilni. Amikor nekem volt ilyen problémám, én is csak munka után ittam és így ritkábban jártam vécére.

2019. jún. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem az ivásra, fogyasztásra kell figyelned, hanem a lélegzésedre! Ha az agy elegendő oxigént kap, tökéletesebben dolgozik. Nem stresszel rá a vizelésre, ezért az inger is elmarad.

De a helyes levegővétel sem oldja meg a problémád, ha már a húgyhólyagod össze van töpörödve.

2019. jún. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el pszichológiai szakemberhez? Egyértelműen hogy lelki eredetű.
2019. jún. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!