Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozhatja a vizsga utáni...

Mi okozhatja a vizsga utáni fejfájást és hányingert?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, és az a típus, aki vizsga közben a stressztől csak jobban teljesít. Mégis vizsgák után rettentő fejfájásom és hányingerem van. Mitől lehet ez, volt már ilyen tapasztalatotok?

2019. jún. 18. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos, igen. Nagyon sokszor vizsgáztam már, és mindig utána jelentkeznek ezek a tünetek amikor, úgymond leengedek.
2019. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A stressz .
2019. jún. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is a stresszre vezettem vissza. Nem tudjátok, hogy mit lehet ez ellen tenni?
2019. jún. 19. 10:11
 4/10 anonim ***** válasza:
Pihenés, pihenés, pihenés.
2019. jún. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár régi a kérdés, de igen, stressztől van, ez a migrén egyik fajtája. Azért alakul ki, mert amikor készülsz, vizsgázol, teljesen be vagy feszülve. Utána pedig elengedsz és akkor megy ki a stressz, akkor jön a fejfájás.

(Ugyanebben szenvedek)

2022. máj. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, és sajnálom, hogy te is ettől szenvedsz. Te találtál esetleg valami megoldást erre?
2022. máj. 20. 19:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem pszichológus segít/segített, ő mondta azt is, hogy ez bizony a stressz ahogy kijön.

Érdemes a vizsgaidőszakban fokozottan (amennyire lehet) lazítani, meditálni a vizsgáknál ha lehet "pufferidőt" hagyni, tehát egy két plusz napot, hogy ha esetleg elcsúszol, megcsúszol a készüléssel akkor így talán kevésbé stresszelsz.

Illetve érdemes a vizsga előtt/alatt is figyelni arra (már amennyire lehet), hogy ne feszülj be nagyon. A hasi légzés, illetve az elnyújtott kilégzés nekem segít ilyenkor például :)

Illetve ha jön a fejfájás, akkor pedig nem ellenállni, hogy jaj megint jön.. hanem beengedni. Ha jön és fáj, akkor hagy fájjon, ha "beengeded" a fájdalmat és nem ellenállsz, akkor hamarabb elmúlik.

Illetve a vizsga utáni pihenés, hideg borogatás a fejre, ezek is nagyon jók:)

Tegnap egy nagyon nehéz vizsgám volt pont, utána jött is a fejfájás... ilyen típusok vagyunk sajnos (én is jobban teljesítek stressz alatt), de meg is szenvedem a következményét :(

2022. máj. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mármint meditálni nem a vizsgánál, hanem úgy egyébként a vizsgaidőszakban, vizsgánál az lehetetlen, ott kimaradt a mondatban egy vessző :)
2022. máj. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a tippeket!


Egyébként azóta már túlvagyok jópár vizsgán, kicsit átértékeltem a vizsgák szerepét és megtanultam jobban elengedni a dolgokat, és azóta sokkal sokkal kevésbé jelentkezik ez a fejfájás. Szóval ha ez megnyugtat, idővel lehet neked is egyre jobb lesz:) De addig is kitartást, és hajrá a vizsgákhoz is!:)

2022. máj. 24. 08:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is van pici javulás de azért van még hova fejlődni:))

Nagyon sok sikert Neked is mindenhez!!

2022. máj. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!