Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyire fáj az orrplasztika...

Mennyire fáj az orrplasztika a műtét után?

Figyelt kérdés

2019. jún. 26. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Semennyire. Nem kapsz levegőt a tamponok miatt az orrodon keresztül, ezért pár napig a szádon keresztül kell lélegezned, meg folyik a vér a tamponokon keresztül, illetve vagy egy-masfél hónapig lesz véraláfutás a szemeid alatt (ha az orrod csontos váza is mobilizálva volt a műtétben, és nem csak a porcos részt igazították meg). Tehát számos kellemetlenséggel jár az orrplasztika, de fájdalom nincsen.
2019. jún. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1

Hát engem 3 napja műtöttek és fáj. Néha még a Cataflam se hat, mert lüktet a gipsz alatt az orrom. Be van dugulva folyamatosan, tisztogatni kell meg krémmel kenegetni, de egyelőre az sem segít. Be van dagadva az egész fejem, feszül és forró rajta a bőr, valamint véraláfutások vannak a szemem alatt.


De megéri, nekem nagyon csúnya orrom volt és a gipsz alapján úgy tűnik, hogy nagyon szép lesz az új :) Viszont ez a “fájdalommentes az egész” duma nem tudom, honnan ered, hogy a viharba ne fájna, ha eltörik és lefaragnak a csontodból? Szerintem nincs olyan műtét, ami ne fájna utána.

2019. jún. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kitartás második.


Nekem is csúnya és szeretném átformálni. Annyira szorongok az emberek között miatta.


A mandulaműtéthez képest milyen? (Akinek volt.) Azt egész jól viseltem és csak háromszor sírtam el magam. :D

2019. jún. 29. 16:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első 4-5 napban napi kb 3 Cataflamot vagy más hasonló fájdalomcsillapítót szokás szedni, mert lüktet, sajog, nyomja a gipsz. De a fájdalom mértéke attól is függ, hogy mennyit kellett változtatni az orron, ha sokat, akkor jobban fáj, ha kicsit csak, akkor szinte semennyire.
2019. júl. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja amúgy az első téved: nem 1 hónapig véraláfutásos a szemed, nekem(meg másoknak is, akikről tudok) kb 3 napig volt az, viszont az arcom most 5 nap után is pufi még. Elvileg pár nap éd az is elmúlik. Feketenadálytő krémmel kell kenegetni és hamar elmúlnak a monoklik.
2019. júl. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!