Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vérszegénységre kaptam vastabl...

Vérszegénységre kaptam vastablettát amitől rettenetesen fáj a hasam. Mit csináljak, hogy kibírjam a kúra végéig?

Figyelt kérdés
A tablettától hányingerem is van. Ez már a sokadig. A többi még rosszabb volt. Az orvos javaslatára vettem floradix szirupot egy vagyonért. Ettől meg olyan mintha egy egércsalád költözött volna a hasamba. Minden mozog belül. Még soha nem éreztem ilyet. Időnként hasmemésem van tőle és ég a gyomrom. Mi a fenét csináljak. Muszáj pótolnom a vasat de kibírhatatlanul rosszul vagyok ezektől a cuccoktól. Volt olyan készítmény ami valakinek bevált? Vagy mit lehet csinálni, hogy ne legyen ilyen rossz? 2-3 hónapig ezt nem lehet bírni. ;(
2019. júl. 21. 23:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

Előszor is vasat kizárólag nagy adag C-vitaminnal vegyél be, mert különben érdemben nem szívódik fel

Ha durva az a mennyiség/hatóanyag kombó, akkor kérdezd meg az orvost, hogy sima bérescsepp nem lenne-e megfelelő, az nem olyan durva

2019. júl. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
0%

Nem bírja a gyomrod, szerintem ne erőltesd vagy ne ekkora adagban!!! Én volt, hogy véreset kakiltam, annyira szétmart.

Próbáld ki ezt:

Minden nap egy pohár tej, elkeverni benne egy nyers tojássárgáját (vegyél fertőtlenített héjút). Megízesítheted mondjuk vaníliás cukorral.

Állítólag 2 hét alatt rendbe hozza a vérképet és az étvágyat is.

Nem vas van benne, hanem a vas felszívódását elősegítő valami.



Egyik ismerősöm kisfia volt nagyon vérszegény, majdnem vért kellett kapnia, de 2 hét alatt rendbehozta. Még két másik rokona jött helyre ezzel.


Én is adtam kúraszerűen a gyereknek 2-3 hétig, mert nagyon rossz evő volt és azóta tényleg jó az étvágya. Nem tudom, vérszegény volt-e, de jobban eszik azóta.

Én is ittam, mert én nem eszek húst és sokkal energikusabb voltam tőle. Újra kell kezdenem, mert hullik a hajam, hátha megint segít.

2019. júl. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

A tojás vastartalma viszonylag magas. Pontosan az van benne.


Sajnos nagyon veszélyesek az ilyen típusú anekdoták, hogy valakinek vértranszfúziót kellett volna kapnia, de elkezdett tojást enni, és meggyógyult.

Semmiképpen nem attól gyógyult meg.


Ha valakinek az orvos vaspótlást írt elő, akkor valószínűleg komoly vérkép eltérések vannak ferritin és vörösvérsejtek terén.

A vas főleg akkor okoz ilyen emésztőrendszeri tüneteket, ha gátolt a felszívódása. Különösen rostgazdag étrend, és C-vitamin szükséges ahhoz hogy fel tudjon szívódni.


Tej, tojás nagyon hasznos vaspótlás esetén, de nem helyettesíti a célzott terápiát.

2019. júl. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

Lehet kapni közértben 100%-os céklalevet, inkább azzal próbálkozz!

Lidl-ben is és SPAR-ban is, de a Lidl-s sokkal olcsóbb, de ha nem ízlik, ott a SPAR-os.

2019. júl. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vas van benne, hanem a vas felszívódását elősegítő valami."


Az érdekes, mert a tej gátolja a vas felszívódását, a vastabletta szedése alatt nem is szabad fogyasztani tejterméket.

És a vérszegénységnek rengeteg oka lehet, és csak az egyik a vasfelszívódási zavar.

Nekem pl. a nagy vérveszteség okozza, tehát muszáj a vaspótlás.

2019. júl. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Gondolom a tojás itt a kulcs ebben a csodaszerben

tej meg a bélbántalom elkerülése érdekében nem árt

2019. júl. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 Ypszilon1980 ***** válasza:

Anno én is szedtem vastablettát, de nekem elég érdekes tünetet okozott, ami nagyon nem is jellemző rá,mire rájöttem elég nehéz volt kikezelni. Szóval szedj másik gyógyszert vagy ha az sem jó, akkor csak étrenddel tudod megoldani, talán van erre infúzió is, meg sok C-vitamin.

Marhamáj állítólag jó erre.

2019. júl. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat de nem igazán tudom őket haszosítani. Vegetáriánus vagyok 20 éve és nő. Ez a két ok. Plusz esélyes a folsav hiány is. Szóval nem eszem semmi vasban gazdag ételt. Sajnos a spenót és a céklalé már kevés ahhoz, hogy szintre hozzam magam. Sajnos a növenyekből nem is szívódik fel annyira mert oxalát van bennük és más értékű vas. Ha nem így lenne most nem tartanék itt. Már vérszegény is vagyok nem csak vashiányos és kellemetlenek az ezzel járó tünetek, így nem vehetem félválról. Kell találnom valami megoldást! A tej gátolja a vas felszívódását és a tojás is fel van tüntetve a tabletta betegtájékoztatóján, hogy 2-2 órával előtte utána nem szabad valamint a rostos ételeket sem. Szóval ezt nem akarom meginni mert ennek a trutyinak a gondolatától is émelygek. A nyers tojástól meg felek is hogy valami bajom lesz. Nem hiszem, hogy lecsúszna. Régen a rossmannban árultak egy vas+c vitamin tablettát b vitaminok is voltak benne. Attól semmi bajom nem volt, csak sajnos már nem kapható. Megszűnt :( Helyette lett valami feketebors kivonatot tartalmazó hasonló valami amitől szintén megpusztulok. :( Szóval volt már ami bevált. Nagyon reménykedem, hogy valahol létezik még olyan készítmény amit szenvedés nélkül tudok használni. Csak nem találom. :( Aki írta hogy fura tüneteket okozott neki a vastabletta és alig tudott helyrejönni? Mi volt az?

Egyébként szörnyű. Egész éjjel alig aludtam mert fájt a hasam. Reggel hasmenés ami legyengített. Ha nem szedem meg szédülés, fejfájás, erőtlenség, már alig vonszoltam magam, plusz hajhullás, bőrszárazság. Az ember nem tudja melyik kezébe harapjon. Már 3 kilót fogytam mert folyton kijön belőlem minden és kevesebbet tudok enni is. :(

2019. júl. 22. 11:10
 9/34 A kérdező kommentje:
A bérescseppnek utána nézek. Hátha.
2019. júl. 22. 11:14
 10/34 anonim ***** válasza:

Én igazán súlyos vérszegény vagyok, és megérzek napi 2 dl céklalét, azért igyad azt is!

Lidl-ben a smootiek-nál van 3-féle zöldséglé, a SPAR-ban meg a bio dolgoknál félliteres papírdobozban.

2019. júl. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!