Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mandula gyulladásra hány...

Mandula gyulladásra hány gramm antibiotikum kell?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja volt tüszős mandulagyulladásom, most szintén az van, de múltkor 1000mg antibiotikumot kaptam, most pedig csak 500-ast. Elég lesz ez is? Ja és most másik orvosnál voltam.

2019. dec. 26. 02:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod, hogy az antibiotikus elöször is nem EGY valami, hanem egy gyüjtöfogalom? Másrészt nem mindegyik antibiotikumban ugyanolyan erösen hat a benne lévö hatóanyag, emellett aaz, hogy egy tabletta hány gramm, az semmit nem mond a hatóanyagtartalmáról, illetve a hatásosságásról. Ezen kívül egy orvos, aki sok évig tanulta, valószínüleg jobban ért ehhez, mint te, akinek ezek szerint semmi tudása sincs ezen a téren!
2019. dec. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Van vagy 20 féle antibiotikum,amiknek más és más az adagolása. Van amelyiknek a terápiás adagja 1000 mg-os, van amelyiknek 500, van amelyiket naponta 1x kell bevenni,van amelyiket 2x, vagy akár 4x, van amelyiket 3 napig kell szedni,van amelyiket 5, vagy 7 napig. Az a lényeg,hogy mindegyiket a szerint kell szedni,ahogyan felírták és ha nincs mellette allergiás reakció,vagy komoly panasz,akkor végig kell szedni! Ha van,vissza kell menni az orvoshoz és nem csak úgy abbahagyni,mert akkor más kell helyette. Elég,ha Te ennyit tudsz,a többit bízd az orvosra.
2019. dec. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van! Nagyon sok féle antibiotikus vegyület létezik... Gondolom elsőre Aktil vagy Curam vagy Augmentin-t kaptál.. Ezeknek a hatóanyaga Amoxicillin (penicillin származék).. Valóban a 875/125mg-ot szokták felírni! Na de vannak a makrolidok is... Klarithomicin (Klacid), Azithromycin(Sumamed).. ezek 250-500mg-os kiszerelésben vannak.. Ez azért lehet mert eltérő a hatóanyagok így a hatásmechanizmusuk is eltérő! Tehát ez nem “hány gramm-ra” megy hanem sokmindentől függ! Vannak olyanok is ami 400mg-os pl az Avelox..
2019. dec. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazából bementem tegnap ügyeletre mivel orvos ugye nem rendel, ott bent belevilágított 0.1 másodpercre és utánna megkérdi:

-fáj-e?

-Igen ,annyira hogy enni se tudok

-kell rá gyógyszer?

-gondolom, maga szerint miért jöttem?

-mittudomén, adok rá antibiotikumot, az jó lesz?

-hát ha segít akkor igen

Ez zajlott le tegnap, azért kérdeztem. Egyébként Cefzil 250-es tablettát kaptam és napi 2x2 kell belőle.

2019. dec. 26. 12:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nekem kéthavonta tüszős mandulagyulladásom lenne, azon kezdenék el gondolkodni, hogy valami nincs rendben az immunrendszeremmel.
2020. jan. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!