Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy valaha le tudjam tenni a vérnyomás-csökkentőt és a Noacid-ot, amit meg refluxra meg sok gyomorsavra kaptam? Van valamelyik elhagyására legalább egy minimális esély?

Figyelt kérdés
A elsőt kb.3 éve a 2.-at féléve szedem.
2010. júl. 20. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyomorsavét nem hiszem, de a vérnyomáscsökkentőt szedtem egy ideig tavaly két hónapot kihagyhattam az idén már hat hónapja nem szedtem mert nem megy fel a vérnyomás.
2010. júl. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van, persze.

A magas vérnyomás meglepően sokszor - merész feltételezések szerint az esetek közel felében - pszichés okora vezethető vissza. Ha a kiváltó pszichés okok megszűnnek, értelemszerűen a magas vérnyomás is megszűnhet.

Gyomorsavra nem tudom, esetleg kis étrendi változással orvosolható a helyzet. Meg hát az is lehet pszichoszomatikus.

Tessék felkeresni egy (jó, magán) pszichológust!

2010. júl. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Inkább házi páleszt "szedj"
2010. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egeszsegben@gmail.com címen tudok bővebbet mondani ezzel kapcsolatban.
2010. júl. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én nem szedtem amúgy se rendesen a reflux gyógyszerem (Pantoprazol 20mg), de a végén már nagy fájdalmaim voltak. Semmi előjel nélkül és 5-10 percig tartott. Egy ideje homeopátiás gyógyszer szedek. És azt is csak akkor, ha fűszeres/zsírosabb kaját eszem. Robina pseudo-acacia, de a homeopatiapontinfoponthu-n lehet tünet szerint keresni.
2013. szept. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Voltam egy kötelező orvosi vizsgálaton (akkoriban állandó gyomorégésem is volt), ahol megmérték a vérnyomásomat. 170/100-as volt, ami elég magas. Úgy döntöttem, kiiktatom az étrendemből a savas üdítőket, különösen a kólát. Azóta csak mentes ásványvizet iszom(tát csak reggelire vagy ebédre). Azóta vérnyomáscsökkentő nélkül is normális a vérnyomásom, és sokkal ritkábban van gyomorégésem. Egéaszséges életmóddal sokat lehet segíteni.
2015. okt. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!