Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Állítólag érdemes hűvös...

Állítólag érdemes hűvös vízzel zuhanyozni. Aki így csinálja, milyen előnyöket vett észre a langyos vagy meleg vízzel zuhanyzáshoz képest?

Figyelt kérdés

2020. jún. 7. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A párom és én is általában hűvös vagy hideg vízben szoktunk zuhanyozni/fürdeni. Éberebbé tesz, és jobban érzi magát utána az ember, talán ellenállóbbá is tesz, a hideg idő sem szokott például megviselni. Mi pl. simán bemegyünk a Balatonba már április-májusban is, ha jó az idő, mégha a víz csak 14-15 fokos is.
2020. jún. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a részleteket, nagyon jó dolgokat írtál, tetszenek!


És ti mindig is ilyen hőmérsékletű vízben zuhanyoztatok vagy át kellett szokni?

2020. jún. 7. 19:26
 3/12 anonim ***** válasza:
Mióta ismerjük egymást, igen. Amúgy korábban, amikor én is elkezdtem, kellett idő, míg hozzászoktam. Először pl. csak rövid ideig (kb. 1 perc) tűrtem a hideg vizet, aztán egyre hosszabb ideig próbáltam. Nyáron érdemes elkezdeni, melegben kifejezetten jól esik. Az sem mindegy mondjuk, hogy az ember csak belefekszik egy kád vízbe, vagy mozogni is tud benne (pl. medencében). Mozgás, úszás közben például egy pár perc után nem is érzi az ember, hogy olyan hideg a víz, 13-15 fokos vízben is simán elvagyunk fél-egy órát akár.
2020. jún. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jó! Nagyon aranyos vagy, hogy megírtad!
2020. jún. 7. 19:46
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia! Hippitáborokban nem jellemző a vízboiler (bár voltam olyan helyen, ahol kemencében melegítettek vizet, vagy pl "fémparabolával", ami befogta a napsugarakat), gyakran hideg vízben zuhanyoztam velük, ami számomra mindmáig kissé szokatlan, pedig ott és akkor belejöttem. Másodpercekig számomra kellemetlen, de utána máris jól érzem magam tőle. Frissítő érzés, élénkíti a vérkeringést.
2020. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
:-) Köszönöm! Hol voltál hippitáborokban? Írj! :-)
2020. jún. 13. 14:18
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező 5-ös vagyok, írhatok erről is, de az már itt off-nak számítana. Röviden annyit, hogy a hatvanas években indult ugye a hippimozgalom, mindmáig él. Mindenhol. Van, ahol jobban üldözik (olykor pl Oroszországban, bár változhatott a helyzet ott), legtöbb helyen viszont még a rendőrök is segítőkészek, meglepve ezt tapasztaltam Szlovákiában, sőt velem mint magyarral szemben is tündériek voltak a szlovák rendőrök (vajon rájuk pirítottak a korábbi évek balhéi miatt? Nem tudom az okát.). Van, ahol kijönnek mentők körülnézni, minden rendben van-e, tudnak-e segíteni valamiben. A tűzoltóság meg rendvédelmi okokból.

Magyarországon, Szlovákiában, Romániában, Ausztriában is voltam hippikkel. Európa összes országáról tudok, ahol volt már, sok országban többször is volt nagy tali -kisebb talik meg minden nyáron vannak rengeteg országban, némelyek télen-nyáron ugyanott élnek, akár hóban fagyban- (még az északi hideg nyarak területén is mint Észt, Lett, Litván, Finn, Svéd, Norvégia), kivéve az ilyen kis hercegségekben / királyságokban, ilyesmikben, mint Andorra, Monaco, Vatikán stb. (Aztán lehet h csak hozzám nem jutott a hír, és talán már azokban is voltak talik). Svájci hippik is vannak, sőt, ott egyre nő a számuk, az ottani túlzó bürokrácia kompenzálása okán. Nem emlékszem se ciprusi, se svájci talira, de nem kizárt.

Észak- és Dél-Amerika minden országában szintén szoktak lenni.

Észak-Afrika is kedvelt hippi hely (főleg Marokkó, Kanári-sz.), Ázsiában viszont kevésbé elterjedtek, de a közel-keleten Izrael eléggé felkapott hippi tanya. Törökországot egyes szempontból Európához, más szempontok szerin t Ázsiához sorolják, a lényeg, hogy ott is szoktak hippi talik lenni.

Az a különös, hogy míg Ázsiában és Afrika nem-északi részén jóval ritkábbak a talik (sőt, Afrikában csak északról tudok), ázsiaiak viszont szép számmal utaznak a többi kontinensre, hogy hippi táborokon vegyenek részt. Találkoztam már több ízben japán, kínai és izraeli hippikkel, néha arabokkal is.

Szinte csak Antarktiszt nem érte még el a hippi hullám. :)

2020. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

Köszönöm szépen, hogy ezeket megírtad! Örömmel olvastam soraidat! Nagyon érdekes, amit írtál!

Biztosan jók az ilyen hippitáborok! :)

2020. jún. 16. 04:46
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Még jobb a váltófürdő.
2020. jún. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, az is biztos nagyon jó!


Szerinted a váltófürdőt csinálhatja, akinek volt trombózisa?

2020. jún. 20. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!