Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lenne érdemes elkezdene...

Hogyan lenne érdemes elkezdenem a hideg vizes zuhanyzást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az utóbbi időben gondolkoztam és kipattant a fejemből, hogy szeretném kipróbálni, milyen hideg vízben zuhanyozni. Egyrészt a kíváncsiság miatt is, másrészt mert olvastam róla mind magyar, mind külföldi oldalakon is, hogy egy idő után nagyon jó érzés, emellett még egészség szempontjából is nagyon jót tud tenni.


Eddig mindig meleg vízben fürödtem, de tényleg érdekelne milyen az ellenkezője. A kérdésem pedig az lenne, hogy hogyan érdemes hozzákezdenem, gondolom nem célszerű egyből a hideget magamra engedni csak úgy. :D Érdekelne olyan embereknek a véleménye, akiknek vannak saját tapasztalataik a dologgal kapcsolatban, de végül mindenkinek a véleményét szívesen várom! :)



2015. jan. 11. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos.. táborban nyáron csináltunk olyat, mikor kint volt vagy 35 fok.

Egyszerűen beálltunk alá, de csak egy húsz-harminc másodpercre hogy vizesek legyünk, aztán ki alóla, végigkenem magam tusfürdővel, majd ismét be alá, egy fél vagy egy perce, és leöblítem magam.


Közben pedig intenzíven dörzsölöm a testem, hogy ne fagyjak meg, majd mikor kimászok a zuhany alól egyből a törölközőért nyúlok :D


Amúgy meg szerintem érdemes először langyos vízzel kezdened, majd innen fokozatosan hűteni le.

Én nem állnék olyan sokat a hideg víz alatt mint mondjuk a meleg alatt.Legfeljebb annyi hogy bevizezem magam az max egy perc, elzárom, tusfürdő, bekenem magam vele, majd leöblítem, az is egy perc.


Ez hogyha télen csinálod jó, mert így nem is fogsz megfázni a hideg víz alatt, ha esetleg olyan lennél.

AZtán meg egyből a törölközőért nyúlok, és annyi :)

2015. jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én már fél éve így zuhanyzom, főleg akkor jó ha rohadt fáradt, vagy valahogy kellemetlen a közérzetem előtte.


De sosem úgy hogy egyből hideggel kínzom magam.

Először meleggel 5 percig, aztán mikor már átmelegedett a test, a legvégén hirtelen átváltok hidegre, először csak a bal karomra engedem, aztán hátamra, majd lábak, és a legvégén a fejre, mindenhova, aztán így hideggel fejezem be.


21f

2015. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! :)
2015. jan. 11. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!