Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szemölcsre vérehulló fecskefű?

Szemölcsre vérehulló fecskefű?

Figyelt kérdés
Nektek használt? Azt olvastam, hogy előtte ki kell áztatni a szemölcsöt és úgy kell rácsöpögtetni a nedvét. Meg azt is olvastam, hogy nem szabad vízbe tenni a növényt, mert a nedve felhígul. Ezek igazak?
2010. aug. 1. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igaz,de biztos nem egyszeri használat után hoz eredményt.Nem kell hogy felhíguljon a leve.Csak arra vigyázz,hogy ne érjen a szemedhez véletlenül.
2010. aug. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Igen használ!

Öcsém reggelente szokta bekenni frissen szedett növény levével. Először halványodtak, kisebbek lettek, majd elmúlt.

2010. aug. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

okés köszönöm :)

és akkor most szabad vízbe tenni, vagy nem? mármint a növényt.

2010. aug. 1. 19:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja,a növényt teheted vízbe,csak a levét ne keverd vízzel.Úgy a legjobb,ha azonmód bekened a növény levével a kezelendő területet,amint letépted,minél frissebb,annál jobb.Sőt,mikor a legtöbb napfény éri a növényt,tehát dél körül,akkor van benne a legtöbb illóolaj,hatóanyag.A vérehulló fecskefűnek a sárga leve gyógyít,ami akkor jelenik meg,mikor leszakítod a virágot vagy letéped a levelet.
2010. aug. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen! :)
2010. aug. 1. 21:57
 6/8 anonim ***** válasza:

vmelyik tujafáról tépj le ágat, és jó apróra vágd össze a levelét, vodkában v pálinkában- áztasd lezárd üvegben kb 2 hétig szobahőmérsékleten, söté helyen legyen, utána szűrd le, és ezzel ecsetelgesd, ennek nyoma sem lesz ha bekenegeted

nekem az orromon jött ki többször picike szemölcs és ez segített, enyhén viszketett néha tőle, aztán egyszer csak leesett hála a jó égnek, azóta sem jött elő szemölcs ott (kb 3 éve csináltam)

2010. aug. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Csak arra vigyázz,hogy ne érjen a szemedhez véletlenül."

Érdekes, a Maria Treben könyve (Egészség Isten patikájából) a vérehulló fecskefűről gyökeresen ellentétes dolgokat ír. Nevezetesen, hogy kifejezetten használ a szemnek, nemhogy ártalmas volna, de ajánlja a fecskefüves kezelést a szemkörnyékre.

Mi az igazság? Tapasztalatai vannak valakinek?

2011. márc. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt találtam a fecskefűről: A tejnedvet tejjel vagy vízzel elkeverve hatásos szemcseppet kapunk, enyhíti a látásromlást. (Plinius római természettudós és Dioscorides görög orvos szerint a fecskék a fecskefű tejnedvéből táplálkoznak, és ez erősíti a látásukat.)
2011. ápr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!