Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ki az, aki belemenne a széklet...

Ki az, aki belemenne a széklettranszplantációba?

Figyelt kérdés

[link]

Egyre nagyobb teret kap ez a fajta gyógyítás, de vigyázat! Dr Guseo András ideggyógyász szerint az idegen bélflórával a személyiségünk is megváltozik. Ilyen veszély dacára is belemennél, ha ez lenne az egészséged ára?



2020. szept. 6. 14:12
A kérdező szavazást indított:
Igen, beleegyeznék.
Csak ha az életem múlna rajta.
Semmi szín alatt sem mennék bele.
24 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Egészség + lehet, jó irányba változna a személyiségem... Hm, van egy két nálam jobb ember is, ha rájuk akarok hasonlítani anélkül, hogy nekem kellene energiát belefektetnem a változásba, akkor is működik ez a módszer? Mert akkor csapassuk! :P
2020. szept. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Akinek széklettranszplantációra van szüksége, annak az élete múlik rajta alapból is...nem csak ennek, hanem bármely szervtranszplantáció kapcsán vannak egyébként ilyen elképzelések. De gondolom azért erre élezted ki a kérdést, mert sokan nem tudják, hogy a széklet nem azon formájában kerül a recipiensbe, ahogyan a wc-ben is látjuk...
2020. szept. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Természetesen "a széklet nem azon formájában kerül a recipiensbe, ahogyan a wc-ben is látjuk..." Pécsett kapszulás eljárással végzik a beültetést, de léteznek a végbélen keresztül történő felhelyezések is.
2020. szept. 6. 14:36
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Vigyázat! Miquel folyamatosan hülyeségeket terjeszt ezen az oldalon

a bélflórával kapcsolatban. Természetesen NEM változik meg senki személyisége székletátültetés hatására!

2020. szept. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

Ha krónikus hasmenésem vagy egyéb komoly bajom lenne, amire ez tartós megoldást jelent, akkor igen. Nem hinném, hogy hirtelen teljesen más ember lennék ettől.

Egy komolyabb étrendváltoztatás (plusz probiotikumok, gyógynövények) is nagy mértékben megváltoztatja a bélflórát, erről olvastam már több helyen. Egyes bélbaktériumok éhen halnak, mások teret nyernek, esetleg "új fiúk" is kerülhetnek a csapatba. Amit magamon tapasztaltam, az az, hogy a jobb emésztés mellett sokkal jobb lett a közérzetem, jobban bírom a stresszt, sokkal türelmesebb, nyugodtabb lettem, és ezt mások is észrevették. Viszont ez is ÉN vagyok, csak egy kicsit jobb kiadásban :)

Másrészről én kicsit szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy egy ilyen beavatkozás után valamennyi idő elteltével nem alakul-e vissza a bélflóra a korábbi (rendellenes) állapotba, ha az illető semmit sem változtat az étrendjén és életmódján.

2020. szept. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!