Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hajhullás ellen mit ajánlotok?

Hajhullás ellen mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Voltam már bőrgyógyászhoz, de az általa felírt krém és sampon nem igazán hozott változást. Az elmondása szerint a fejem többi részén minden természetes, az első két oldali rész az ahol kopaszodom. Nagyon sok mindent olvastam, ezért nehéz dönteni, hogy mégis mi segíthet. Legfőképp olyan emberek válaszát várom akik hasonló cipőben jártak, vagy járnak és a tapasztalataikról tudnának mesélni. Mi segített? Mennyire volt durva a hajhullás? Mennyi idő alatt lett látványos eredménye? Köszönöm a válaszokat!

2020. dec. 23. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Endokrinológus? Góckutatás?
2020. dec. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Olcsó megoldàs: dörzsöld be hagymàval! Nekem bevàlt. Ha nő vagy akkor visszanő, ha férfi akkor genetika
2020. dec. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
férfi vagy nő vagy?
2020. dec. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Borotvát. Lehúzod vele bőrre a fejedet, és nincs több hajprobléma az életben. Nekem nagyon bevált, ezt tudom ajánlani neked is, ha férfi vagy (vagy akár akkor is, ha nő vagy és bevállalósabb).
2020. dec. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
22/F. Elnézést, ezt elfelejtettem írni :)
2020. dec. 24. 12:02
 6/8 anonim ***** válasza:

A hajhullásnak jópár oka lehet, de ha kizártad a belső rejtett gyulladásos gócpontokat, gombás bőrbetegségeket, akkor a tesztoszteron hasznosulás (termelődés, lebomlás) oldaláról keresném a megoldást a helyedben.


De lehet még perifériás keringés zavara is ami ugye egyszerű, ha elégtelen a fejbőrben a hajszáleres vagy a nyilokkeringés akkor nincs ami táplálja a hajhagymákat így azok hamarabb halnak el mint ahogy képződni tudnának.


A kétoldali kopaszodás vszont tipikus hormonális jellegre utal, szóval nézesd mega mellékvesédet,a herédet, prosztatádat, és a pajzsmirígyedet is!

2020. dec. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Nekem a Ginseng sampoon ès Bioextra Ginseng hajcsepp segitet.Minden jót!
2020. dec. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rém egyszerű.

Van fzikális, pszichés és mentális vonatkozása is.


Fizikális: egy ideje már kizárólag csalántea+szódabikarbóna oldattal mosok hajat (nem reklám, de Ant.Vl.egy cikke, valamint keleti filóval foglalkozó videoban láttam).


A fizikális vonatkozásról, hogy miért hullhat a haj:

a bolti samponok szinte mindegyike olyan, mint a termőföldeken használt fólia, a gyomok elölésére. Azaz a hajhagymákat elfojtja.

ellenben ha készítesz csalánteát, pl 3 decit, ahhoz kb egy csapott evőkanál szódabikr-t tegyél, vagy igény szerint. Kész a bio sampon, egyszerű, nagyszerű, és EZ egészséges, nem öli a hajhagymákat.


Pszichés vetület: gondold végig, mint stresszelsz túlzottan, értsd meg, nézz avval szembe, és hagyd el. Ha félsz vmitől, detto. A félelem és stressz is szokott hajhullást okozni.


Mentális vetület: ne a részletekben vessz el általában, hanem a nagy egész képet próbáld felfedezni, amikor gondolkozol. Függetlenül tedd, ne azáltal, hogy mit mond a presztízsd személy mint pl akadémikus (orvos), bár nyilván meg lehet hallgatni egymást. De alapjában sablonmentesen gondolkozz.


Nézd meg a fonákját is a dolgoknak, nem kell elhinni azt a sok féligazságot és hazugságot, amiket a tankönyvek, a fősodratú tévé, rádió mond, mert azokat a hatalmak irányítják, manipulálják. Tehát legyeneke saját gondolataid, de NE öncélúan, és NE elméleteket gyárts, hanem meditálj és vizsgáláódj.


Ezek általában is segítenek, nem csak hajhullás esetén.

2020. dec. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!