Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyan tudom eltüntetni a...

Senki158 kérdése:

Hogyan tudom eltüntetni a herpeszt?

Figyelt kérdés

Kedd reggelre kijött egy giga herpeszem, a szám is feldagadt miatta.

Mára már sebesedik,de fontos lenne, hogy hétvegére eltűnjön a seb.

Lenne valami házi tippetek gyors eltüntetésre?

Sajnos nem tudok eljutini gyógyszertárba vagy orvoshoz ezért lenne jó valami házi tipp.



2021. febr. 4. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Aciclovir, patikában kapható, elvileg nem receptköteles.
2021. febr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs rá házi tipp. Inkább akkor ne tegyél rá semmit, mert nagyon könnyen el tud fertőződni!
2021. febr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Grimfox ***** válasza:
A herpesz olyankor jön elő, amikor az immunrendszered valamilyen más okból legyengül. Ha hétvégén tervezel valahová menni, akkor jobb lenne lemondani. A herpeszt pedig jobb lenne nem piszkálni, mert szétterjed, és pont a sebes, váladékos időszakban még erősen fertőző is másokra nézve. A gyulladást esetleg lehet csökkenteni kamillateás lemosással, de ez nem fog hatni magára a herpeszre, csak a sebre. Nem fog tőle gyorsabban elmúlni. Az is fontos, hogy minden alkalommal, amikor lemosod a sebet, új teát használj, ne a régit. Nem akarod, hogy jobban szétterjedjen a dolog.
2021. febr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a sok jó tanácsot, nagyon kedvesek vagytok, hogy időt szántatok rám pár jó tanács érdekében!😊❤

Jelentem voltam orvosnál, és kiderült,hogy nem herpeszem van hanem valamilyen bőrgyulladásom, de sajnos azt nem tudni mitől keletkezhetett!😁

2021. febr. 5. 12:11
 5/7 Grimfox ***** válasza:
100%
A bőrbetegségek egy elég nagy részét nem tudják, pontosan mitől van. Tudják kezelni, de hogy mi okozza, azt sok esetben nem. Viszont gyulladásra már vannak hatékony gyógynövényes módszerek. Kamilla, zsálya, diólevél. Ebből talán most a kamillát a legkönnyebb beszerezni.
2021. febr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem rosszból írom, de remélem előjött herpesszel nem csókolózni készülsz, a legjobb ha ráhagyod a természetre (ugye ez a szervezetbe lappang), a legtöbb kenceficétől elmúlik 1-2 napig de utána általában erősebben jön elő.

Biztos hogy herpesz egyébként? Sokan összekeverik az aftával.

2021. febr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor fokozottan figyelj oda rá, hogy rendszeresen szedjél vitamint, ne csak a külsőleges kezelésre gondolj.
2021. febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!