Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » 5000 IU D3 vitaminnak mi az...

5000 IU D3 vitaminnak mi az ajánlott napi adagolása?

Figyelt kérdés

2021. febr. 20. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%

Ha ez egyetlen kapszulában van benne, akkor napi 1 darab elég.

Egyes vélemények szerint még sok is a napi 5000 egység...

2021. febr. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Mindegy, csak legyen mellé K2 is, mert anélkül mit sem ér.
2021. febr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamilyen fertőzés elején vagy, akkor napi 4 is mehet 1-2 napig, normál napi adagban meg 1-2. De tényleg kell hozzá a K2-vitamin all-trans változatban, nem azért, mert nem érne semmit anélkül, hanem azért, mert megnöveli a kalciumfelvételt és a kalcium a K2 hiányában kiválik az érfalakon. A K2 (és egyébként az A-vitamin is) fontos, hogy ne tegye, hanem épüljön be a csontokba.

Hol szereztél ilyen terméket? Állítólag az EU-ban 4000 NE-ben maximalizálták a kapszulákat. Fontos, hogy túladagolni nem tudod véletlenül, csak ha kitartóan napi 10-et beveszel ebből hetekig.

2021. febr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul írtam. 5000 IU van írva a dobozra nem CE. Nem tudom pontosan mi a különbség a két mértékegység között. Az eMAG-ból rendeltem pár hete.
2021. febr. 22. 08:14
 5/13 A kérdező kommentje:
Vagyis 5000 IU van írva 5000 NE helyett. Még ezt sem sikerült jól leírnom, elnézést. :)
2021. febr. 22. 08:16
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
international unit = nemzetközi egység
2021. febr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Simán lehet venni 5000 IU adagos D3-t.
2021. febr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 qkker1 ***** válasza:
24%

"Állítólag az EU-ban 4000 NE-ben maximalizálták a kapszulákat."


Németországban 20000 Ne-s D-vitamint kaptam, elég ronda lábtöréssel.


Dekristol néven fut.

2021. febr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Covid19 betegségnél a doki 5ezer napi egységet írt fel. Semmi hatása nem volt. Némi kísérletezés után napi 27ezer nemzetközi egységet szedtem be belőle. (3ezres kapszulából naponta 3x 3szemet). Ez hatott: egyből csökkenni kezdett a kéz és lábzsibbadás. Nem ám gyorsan! Hetek alatt ment le térdkalács magasságáról a talp aljáig a zsibbadt szakasz. Most már a vérkeringést is érzem, de még mindig nem tökéletes.

Előtte persze utána néztem, ez napi 2,025mg-nak felel meg átszámítva valós mennyiségre. Mindez télen, amikor eleve nincs napfény, hogy a hatékonyságot fokozza és 120kg-os testtömeg mellett. Szóval amikor napozol, vagy ha sovány vagy, nyilván sok volna. Nálam biztos nem volt túladagolva, csak óvatosságból inkább hosszabb ideig a kisebb dózist választottam. - Hogy mit mondanak az orvosok? Na és... Ők se tudják... Úgy vannak vele, a kevésből nem lesz baj - legfeljebb nem hat - oszt van ilyen. Kellő óvatossággal szerintem érdemes próbálkozni.

2021. febr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ettől még a legtöbb étrendkiegészítő betartja ezt és adagonként max. 4000 NE-t tüntetnek fel akkor is, ha pl. cseppről van szó, ami ugye már önmagában nonszensz, hiszen általában nem 1 csepp tartalmaz 4000-t, hanem több, tehát az egész termékjelölés csak a szabálynak szól. Vényköteles készítményekben lehet találkozni akár 30.000 NE-s kapszulával is, de ezt darabonként lehet csak megvenni. Ez más kategória, mint az étrendkiegészítő, amiből simán lehet rendelni az egész világról, így a gyártók jó részét egyáltalán nem köti egy helyi szabályzat.
2021. febr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!