Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Kinek mi a tapasztalata a...

Kinek mi a tapasztalata a platina bázisú kemoterápiarol, mennyire lehet reményt fűzni hozza, illetve amit felirtak tápszert tele van cukorral szenhidrattal, Nutri drink Vélemény?

Figyelt kérdés

2021. febr. 23. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

A nutridrink teljes értékű tápszer, a táplálkozásunk kb. 50 százalékát szénhidrát fedezi, ennek megfelelő a Nutridrink összetétele is. A platinás kérdés pedig nem igazán értelmezhető. Maga a gyógyszer jó, az hogy nálad mennyire válik be sok mindentől függ.


Azt viszont most megjegyezném, hogy amikor a tumoros beteg okosabb akar lenni mint az orvosa, az halállal szokott végződni. Nem a neten kell vad idegen hülyéket megkérdezni hanem az onkológusoddal és a háziorvosoddal kell konzultálni!

2021. febr. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen csak hogy Kemoterapia utáni panaszok csillapítására, az egyik onkológus azt mondja hogy a Kabi glutamine jó a másik meg azt hogy növeli a daganatot.
2021. febr. 23. 08:39
 3/7 anonim ***** válasza:
És a sajátod mit mond?
2021. febr. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt hogy ne szedjük, aztan hogy meg lehet-e bízni benne teljesen nem tudom
2021. febr. 23. 08:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Daganatos beteg vagyok, még csak most diagnosztizáltak, az elején vagyok ennek az egésznek. Nagyon sok mindennek utánaolvastam. Eddigi tapasztalatok:

- A kórházam patológiája külön kérés nélkül továbbküldte a mintámat az egyik klinikára megerősítés, és pontosítás céljából. Ergo: tisztában vannak a határaikkal, és ismerik a konzílium fogalmát.

- A kezelést nem egyetlen orvos állítja fel, hanem az onkoteam.

- A kemoterápiára mindenki másképpen reagál, még ugyanazon daganat típus esetén is.


Szóval interneten nem fogsz megnyugtató választ kapni, mivel ami valakinek jó, lehet, másnak nem vált be. Nem véletlen, hogy a kezelést mindig egyénre szabottan állítják be.


Én úgy döntöttem, megbízom az orvosaimban. Ahogy elolvastam nálam a lehetséges kezeléseket, kiderült, az orvosaim is azt tartják a megfelelőnek, amit én, annak ellenére, hogy ez náluk nem megoldható, így az előzetes vizsgálatok után tovább leszek küldve valamelyik klinikára.


Ha belegondolunk, egy egyszerű fájdalomcsillapító esetén is megoszlanak a vélemények nemcsak a laikusok, de az orvosok körében is. Mindennek megvan a maga előnye, és hátránya egyaránt.

A kemoterápiás szerek esetén ez fokozottan igaz. Nem fogsz olyat találni, amiről mindenkinek ugyanaz a véleménye.

2021. febr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én volt kemoterápiásként azt mondom, hogy azt tedd, amit az orvosod javasol, mert ő a te érdekedet nézi. Én nem használtam semmi alternatív megoldást csak a kemót.

Üdv, egy tünetmentes.

2021. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszerészként válaszolok! Sajnos a platinum-származékok alapvetően régi tìpúsú kemioterapeutikumok, emiatt kevéssé szelektìvek, és a kemo klasszikus tüneteit keményen produkálják:

- hányinger/hányás

- hajhullás

- impotencia ecc.


Szóval ezekre tudsz számìtani. a cukor bevitelt illetően értem mire gondolsz. A Wartburg-effektus, tényleg valós és ezért ajánlják daganatos betegeknek a ketogén diétát, mivel ezzel az erősen cukor-dependens rákos sejetek elpusztulnak, cukor hiányában. Érdemes követni, biztosan jobb, mint egy magas GI-s, cukorral, finomìtatlan CH-val teli étrend.

Ami a tápszert illeti ne aggódj az abban lévő cukortól, viszont kezzd el szedni minnél előbb, a szervezetednek most kell az ásványi anyag és vitamin.


Sok sikert! Jobbulást, épülj fel mihamarabb!

2021. márc. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!