Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen élénkítő szereket...

Girlll3 kérdése:

Milyen élénkítő szereket ismertek, amivel könnyebben lehet reggel felkelni?

Figyelt kérdés
Megiszom hajnal 5 vagy 6 körül a tejeskávém, de pokoli nehezen megy az ébredés. Mi lehet a gond? Viszonylag korán, legkésőbb 10 órakor lefekszem.

2021. márc. 5. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a zöld tea szokott segíteni.
2021. márc. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennél komolyabb élénkítés, max 1-2 kávé reggel, nem igazán kell.

Lehet nem alszol jól, és alacsony energia szinttel ébredsz reggel.

Kezdj el valami könnyed sportolást, esetleg jógát, ne vacsorázz túl későn, túl sokat, stb.

Pár hétig -ha bejön a gyümölcsszezon- csak azt egyél, hátha a szervezetedben halmozódott mérgek lebontása viszi el éjjel az energiákat.

Azonban ha ez csak ilyenkor, télen van, akkor azért nincs nagy baj, ilyenkor sokkal kevesebb az energia, alszik a természet is, ez normális.

2021. márc. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Picit feküdj rá a cirkadián ritmusod rendbetételére. Nyilván, ha reggel még melatonint termel a mellékvese, nem fogsz felélénkülni.
2021. márc. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Este menj el futni, vagy mozogj egy kicsit, attól kifáradsz, és jobban fogsz aludni. Italnak én a zöld teát ajánlanám, vhol pedig azt olvastam a citromos víz is hatásos.
2021. márc. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Este NE menj el futni, mert kortizolt termel a mellékvese, és nem lesz pihentető az alvásod. Este hagyni kell eluralkodni a melatonint. Mozogni a délelőtti, kora délutáni időpont az alkalmas.
2021. márc. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 érdekes, anyám mindig is futott este, és pár perc alatt elalszik, én meg akár 1 óráig is fetrengtem. Anyám mondta hogy járjak én is futni, azóta sokkal jobban alszom. Ez a saját tapasztalatom.
2021. márc. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!