Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek érdemes leszokni...

Szerintetek érdemes leszokni a kávézásról?

Figyelt kérdés

Többnyire naponta 2-szer ittam, bár utóbbi időben már csak délután.Bár az ízét szeretem, az ok, amiért gondolkodom a leszokáson, hogy függőséget okoz, ha nem ment le kb nem voltam magamnál. Utóbbi 8 napon napi 1-et vagy semennyit nem ittam. Amikor nem ittam, kb este 6-ra "tértem magamhoz", addig be voltam lassulva,nem működött rendesen az agyam.

Van más is így? Esetleg valami alternatíva? Energiaitalt annyira nem szeretem.

20/f



2021. jan. 31. 23:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
A függőség csak akkor rossz, ha maga a cselekedet káros. A kávézás nem az. Egyszerű beszerezni, olcsó, legális, így sosem lesz hiányod belőle. Én csak ezek miatt nem szoknék le, mert isteni.
2021. jan. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Felesleges, 1-2 kávétól semmi bajod nem lesz.
2021. jan. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igazi, főtt kávét iszol vagy nescafé-t, cappuccino-t?
2021. jan. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Esetleg kapszulát kávét?
2021. jan. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
1-2 kávé fogyasztása naponta teljesen normális. Ha szereted, és jól esik, ekkora mennyiségről nem kell leszokni.
2021. jan. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Magyarországon a legtöbb ember baromi rossz minőségű és méregerős kávét iszik. Csak a vérnyomásukat cseszik szét vele, meg a gyomruknak tesznek rosszat. Pláne hogy sokszor nem is frissen isszák, hanem a reggel lefőzöttet melegítgetik újra egész nap. A kávé is, amiből főzik, hónapok óta dohosodik a konyhaszekrényben, már rég elillant belőle minden, ami kávévá teszi, ezért van olyan íze, mintha egy féknyomot nyalogatnál az országúton. Ráadásul éhgyomorra tolják, cukor meg minden nélkül, mert van valami buta elképzelésük, hogy az így "felnőttes".


Nem a kávéról kell leszokni, hanem a proli módra kávézásról, mert az tényleg ártalmas. A kávé, ha kulturáltan fogyasztják, egyáltalán nem ártalmas, hacsak nem szenvedsz valami betegségtől, ami miatt nem lehet. De valószínűleg akkor is élvezheted a koffeinmentes kávét. Menj el egy jó kávéházba, ahol minőségi kávéból, magas színvonalon készítik, és teljesen más élményed lesz. A tömény espresso helyett is érdemes megpróbálni a cappuccinót vagy az americanót.

2021. febr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

capuccinot,espressot, nagy ritkán instant kávét, de attól néha megfájdul a fejem.

azt vettem észre, reggel a felkelés utáni kávézásnak nem sok haszna van, ígyis-úgyis álmos vagyok pár óráig, na jó, kávéval valamivel kevésbé, de utána úgy is elálmosodok délutánra.

Ha délután iszom, attól már "normálisan működöm" estig :D

Az a rossz benne leginkább, hogy nem mindig tudok hozzájutni. kint a határban, távol mindentől nehéz beszerezni, termoszban hordozni meg kicsit macerás, meg ha nem friss nem is olyan jó. Forrócsokit iszok még néha helyette, nem tudom, talán minimális koffeint tartalmaz, az segít kicsit, de lehet csak a teltségérzet miatt, mint capuccino után. Bár az sem bárhol elkészíthető

2021. febr. 1. 00:10
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezek gyenge kávék, nem leszel egészségesebb annyival kevesebb koffeintől.

Esetleg a sok mesterséges por lehet egészségtelen, de hát úgyis kívánod az effélét, mást fogsz akkor nassolni úgyis ugyanilyesmit.

Teát, kólát könnyebben tudsz magaddal vinni, és a C-vitamin is kicsit kipattintja a szemet. És van kévés csoki, desszert, az is megteszi ugyanazt a hatást.

2021. febr. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy idő után semmi bajod sem lesz tőle. Az elmúlt 5 évben ritka volt az olyan nap, mikor nem kávéztam. Jelenleg átlag négyet fogyasztok, minden fajtából (attól függően, melyikhez van kedvem). Egészséges vagyok, mint a makk, kivéve pár dolgot, aminek a koffeinhez nincs köze. :D
2021. febr. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*kávés csoki
2021. febr. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!