Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A vízhólyagot ki szabad szúrni?

A vízhólyagot ki szabad szúrni?

Figyelt kérdés

A cipőm kidörzsölte és a kislábujjamon lett egy. Olvastam, hogy ha előtte fertőtleníted a tűt akkor nem lehet baj belőle. Ez igaz? Kiszúrhatom vagy mi mást csináljak vele?

Nem szívesen vennék semmit hozzá.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. máj. 6. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
A leiratokban tűzzel-vassal irtják, tiltják a kiszúrás gondolatát is. Én ki szoktam szúrni és soha nem lett bajom. Javaslom, vegyél steril injekciós tűt a gyógysziban és fertőtlenítsd a bőrt is. Így nem lesz baj és a felesleges folyadékgyülem el fog szivárogni, nem fog feszíteni.
2021. máj. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Létezik vízhólyagra is - speciális - sebtapasz. Az leapasztja, és védi is.


[link]

2021. máj. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Több ezer km-t gyalogoltam már, szóval amit most mondok az személyes tapasztalat és nem feltétlenül az, ami le van írva.


1. a vízhólyag tapasz nekem csak arra volt jó, hogy megelőzzek egy vízhólyagot, utána csak rontott a helyzeten. Nem hagyta leszáradni a vízhólyagot és az 5 forintos méretű vízhólyagból 20 forintos nagyságú lett, ráadásul a hólyag alá termeltem egy másodikat.


2. kiszúrni csak akkor érdemes, ha tisztán tudod tartani. Valóban, steril tű+fertőtlenített bőrt átszúrva ki lehet nyomni a löttyöt a hólyagból, de ha ez után kosz megy bele (pl cipőből, zokniból) akkor elfertőzödhet, amitől csak rosszabb lesz. Erre megoldás lehet a géz és leukoplast (a sima kész ragtapasz, amin van géz azt felejtsd el, lejön 10 perc alatt lábujjról). Ilyenkor fontos, hogy napontan többször lehet, hogy ki kell szúrd, mert újra begyűlik, illetve ha otthon vagy és tudod védeni, akkor érdemes nem bekötve hagyni, hogy tudjon száradni.


3. van aki cérnát is áthúz a hólyagon, mert az nyitvahagyja a lyukat és folyamatosan tud jönni ki a lötyi. Én is csináltam már sokszor, nekem bejött DE az ilyen megoldás többszörözi az előbb leírtaknak az esélyét. Több az esélye, hogy elfertőződik, ezért nagyon kell figyelni rá. Csak akkor használd, ha nagyon kell.


A fájdalomra az egyik legjobb megoldás, hogy annyira meghúzod a ragtapaszt, hogy éppen csak ne szorítsd el az ujjad. Ez segít abban, hogy kevésbé fájjon.


Sok sikert!

2021. máj. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2021. máj. 7. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!