Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi vált be nektek lúdtalp...

Mi vált be nektek lúdtalp kezelésbe?

Figyelt kérdés
Túlsúlyos vagyok, és elég nagy lábam van amúgyis, no meg nagy lúdtalpam. Szeretném kicsit "javítani" mivel az utóbbi időben állómunkát végzek, és eléggé tud fájni a talpam/bokám amit a sok állásnak, és a lúdtalpamnak tulajdonítok. Nektek mik váltak be? Lúdtalp szőnyeg, tornáztatás, a lúdtalp betét? Bármit szívesen meghallgatok/megnézek.

2021. júl. 13. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan hordani kell a talpbetétet.
2021. júl. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a következő volt a sorrend:

1. Lúdtalpbetét

2. Talp visszamasszírozása a helyes pozícióba, ill. az izmok ellazítása

3. Ez pedig az oki kezelés, amit egyik orvos se mond: egy lábon állok, és a nagylábujjamat megpróbálom közelíteni a sarkam felé. Nem baj, ha nem jut terhelés a többi lábujjra és a talp külső felére, ugyanis itt a talpboltozat izmainak az erősítése a cél. Ja és fontos, hogy úgy próbálom hátrahúzni, hogy kinyújtva marad, szóval úgymond a tövét közelítem. Egyszer ráérzel, menni fog.

Az utolsó két pont segítségével szinte teljesen el tudtam hagyni a talpbetétet. Így nem kell bajlódni a cipővel, a méretekkel, és konkrétan 0 Ft. :)

Említetted, hogy túlsúlyos vagy, ezen viszont nem csak emiatt a jelenlegi problémád miatt lenne jó változtatni.

2021. júl. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szergej55 válasza:
100%
A talpbetét jobb a semminél, de csak tüneti kezelés, megfelelő erősítéssel sokszor kevesebb idő alatt eltűnik. A "rövid láb" gyakorlat, ami az előző hsz 3. pontjában szerepel tényleg jó, de érdemes a lábszárat is erősíteni megfelelő lábujjhegyre állásokkal. Ha minden lábujj izmai terhelődnek közben és a lábszárak külső (külső boka felőli) oldalát érzed erősen, akkor jól csinálod, máskülönben nem olyan hasznos. Ehhez nekem először akaratlagosan ki kellett kicsit fordítanom a bokáimat, 3,5-4 hónap tornával eljutottam odáig, hogy már nagyjából természetes pozícióban is jól terhel, illetve a boltozat is sokkal erősebb lett. Más szerintem nem is feltétlen kell, napi 5-10 perc is csodákat tesz hosszabb távon.
2021. okt. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A mezítláb járás a legjobb kezelés. Természetes talajon, heti 3-4 km például erdőben garantáltan sokat tud javítani, mivel megerősíti a talp izmait, és rákényszeríti a lábat a megfelelő pozícióra.
2022. jan. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!