Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ha lecsökkentem a tisztálkodás...

Ha lecsökkentem a tisztálkodásaim számát havi 1re vagy kéthavonta 1re, megelőzhetőek a betegségek?

Figyelt kérdés

Elég beteges vagyok évente 3-4 alkalommal rág valami kór

Változatos mert van hogy légúti vírus van hogy bélférgem vam szóval elég sokféle.

Azt hallottam hogy nagyobb védelmem lenne ha nem tisztálkodnék ilyen gyakran mert az lemossa a védelmemet.



2021. aug. 19. 12:04
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyok büdös.

Mrt hányszor kellene mosdani? Naponta 5ször?

Gondolim a kezeteket is napi 8szor megmossátok

2021. aug. 20. 09:47
 12/16 Grimfox ***** válasza:

Általában napi egyszer szokás. Este, hogy ne koszosan feküdj az ágyba, és hogy lemosd a nap verejtékét, amiben megtapad a kosz, és különböző baktériumok tudnak benne tenyészni. Van aki lezuhanyzik reggel is, de az inkább csak amolyan frissítő jellegű dolog. A napi egy fürdés/zuhanyzás előnyös, de túl sokszor sem érdemes, a bőr védekezőképessége gyengül tőle, és az immunrendszer is megsínyli.

A kézmosásra nincs ökölszabály, hányszor kell. Evés előtt ajánlott, valamint ha zsúfolt helyről érsz haza, vagy tömegközlekedést használtál. Az utóbbi másfél évben persze ez változott, de ez extrém körülmény, nem az alap higiénia része.

2021. aug. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
62%
Kezemet 8-nál sokkal többször mosom. Minden megérkezéskor, evés előtt, mosdó használat után, sőt ebben a melegben azért is, mert úgy érzem ragad.
2021. aug. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Senior Séf ***** válasza:
100%
Tény, hogy ez a mai fene nagy tisztálkodás nem az egészség záloga. Az immunrendszer nem attól lesz erős, ha még a széltől is óvod, hanem attól, ha dolga van. Ha naponta újabb mikrobákkal ismerkedik, és a jelzőmolekulák megtanítják neki, mire kell támadnia, mire nem. Az agyonfertőtlenített világunkban jóval védtelenebbek vagyunk mindenféle fertőzéssel szemben. Mindazonáltal a bőr bionómjának visszaállítása szerény becslés szerint is min. fél év lenne, ami azért a társas együttélésbe nehezen beilleszthető. Jobban jársz tehát, ha mosakszol rendesen, és a bélflórád helyreállításával erősíted az immunrendszeredet. Annál is inkább, mert annak több mint 70%-a a belekben működik.
2021. aug. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Anyám kéthetente fürdik de semmi baja. Ember emlékezet óta nem is volt.

Ezért is gondoltam arra hogy azért vagyok betegesebb mert gyakrabban fürdök.

2021. aug. 21. 17:33
 16/16 Senior Séf ***** válasza:
100%

Azért vagy betegesebb, mert te a ménkű nagy jólétben nőttél fel. A mai nyugati típusú táplálkozás minden, csak nem egészséges. Ott tartunk, hogy a mai fiatalok az első generáció, amelyiknek a várható élettartama rövidebb, mint a szüleié. Agyonfinomított vackokat eszünk, mindenben cukor van, lektinekkel tömjük magunkat minden étkezéskor, több mint 80 000 kemikália veszi körül a hétköznapi tevékenykedésünket, nincs még 50 éve, hogy olajakat eszünk állati zsiradék helyett, a mozgásunk jószerivel a csuklónkra korlátozódik, amivel a számítógép billentyűzetét püföljük, teljesen felborult a cirkadián ritmusunk, ugyancsak felborult a bélflóránk, és sorolhatnám napestig.

Ha egészségesebben akarsz élni, válts étrendet és életmódot. Most persze mondhatod, hogy anyud is azt eszi, amit te. Igen, de ő nem ebben nőtt fel!

2021. aug. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!