Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Van gyógymód az időskori...

Van gyógymód az időskori demenciára?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm egyszer azt mondta, hogy a kiszárított, darált sárga föld meggyógyítja a demenciát. Nem értem, ez valami gyógyszer neve, vagy minden sárgaföld alkalmas a kezelésre?

Milyen dózisban kell alkalmazni, illetve hogyan?


Jó lenne ha nem butulna tovább a 96 éves nagymamám. Már ott tartunk, hogy teli torokból énekli a kedvenc nótáját, de síket és nem hallja a saját hangját. Borzasztó!


2021. aug. 30. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Az ismerősöd szerintem a temetőre gondolt sárga föld címén, már bocsánat.
2021. aug. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
A demenciát max. késleltetni lehet, de ha már kialakult, akkor egyre rosszabb lesz. Egyetértek az elsővel, az ismerősöd vagy a temetőre gondolt, vagy szivatott, vagy teljesen hülye.
2021. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Ja, nálunk is ezt mondják, hogy majd a falu végén (ott van a temető) a sárga föld meggyógyít.
2021. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Lepontozták az elsőt, pedig igaza van . Felénk ezt úgy mondják hogy a "sárga föld majd meggyógyítja" magyarán ha meghalt, semmi sem fog fájni. És nem,a demecia nem gyógyítható, maximum szinten tartható.
2021. aug. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Grimfox ***** válasza:
100%
A demencia az agy leépülése miatt alakul ki, a beteg sejteket veszít, a megmaradt sejtek funkcionalitása is csökken, ezért nem gyógyítható. Lassítható, de 96 évesen, ha már elkezdett kialakulni, nem igazán lehet vele mit kezdeni. Nem örömteli végignézni valaki leépülését, pláne az ilyen fajtát, ami megfosztja az emberi méltóságtól, de a magas életkorral sajnos ez majdnem mindig együtt jár.
2021. aug. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, aranyosak vagytok, hogy ennyien helyeseltetek, köszönöm! :)
2021. aug. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6: No az ilyen kérdéseknél nem tudom eldönteni, hogy a kérdező csak poénkodik-e, vagy tényleg képes volna-e sárgaföldet etetni a mamával, ezért inkább komolyan válaszolok, mert ki tudja (3-as voltam).
2021. aug. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
96 evesnel mar nem. Lehet javulna, de annyi ideje mar amigy sincs, hogy helyre jojjon. Nagyon sulyos koleszterinhiany okozza a demenciat, es ilyenkor azt helyrehozni mar lehetetlen... :(
2021. szept. 21. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!