Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Az Orbáncfűolaj, és az Orbáncv...

Az Orbáncfűolaj, és az Orbáncvirágolaj, az egy és ugyanaz?

Figyelt kérdés
2008. dec. 10. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem egészen, csak majdnem. Mint a nevéből is kitűnik, egyazon növényből származnak, de az orbáncfűolaj kicsit sűrűbb, a színe is más, az orbáncvirágolaj pedig folyósabb, pirosas, azt mondják, talán a hatásfoka is jobb, de ezt nem tudom. A virághoz könnyebb hozzájutni, a legtöbb gyógynövényboltban, drogériában kapható.
2008. dec. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valahol azt olvastam, hogy az Orbáncfűolaj jó szülés után a gátsebre, mert gyulladáscsökkentő és aranyérre is jó. Nővéremet kértem meg, hogy vegyen, de Orbáncvirágolajat hozott. Akkor az Orbáncvirágolaj is jó gátsebre?
2008. dec. 11. 08:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, mi a gátvédelemhez használtuk, bevált!:-)
2008. dec. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mandulaolajat is vettem, mert a szülésfelkészítésen ajánlották, hogy hatásos lehet a gátvédelemnél. Már tele vagyok olajakkal. :)
2008. dec. 11. 18:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó az is! Nekem még jojobaolajam is volt, azzal masszírozták a derekamat.:-)

Szép és lehetőleg könnyű szülést neked!:-)

Ja, gondolom sejted, ugyanaz a válaszoló vagyok.:-)

2008. dec. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már nagyon várom a kis trónörököst, 15-ére vagyok kiírva. Igaz a szüléstől bevagyok tolyva rendesen, de inkább kint, mint bent. :)
2008. dec. 12. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!