Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit tegyek rá, ha megszúrtam...

Mit tegyek rá, ha megszúrtam az ujjam és begyulladt?

Figyelt kérdés
Három hete megszúrtam a középső ujjam és nem gyógyul. Borogattam, fertőtlenítettem, kenegettem, de nem javul. Hydrogén-peroxiddal is kenegetem, de semmi javulás. Piros, dagadt és feszül. Sajnos nem tudok orvoshoz eljutni. Mit javasoltok?

2021. okt. 16. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Jó lehet rá az aloe vera frissen kinyomott leve. Az beszívárog a bőrbe, és fertőtlenít is..
2021. okt. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Grimfox ***** válasza:

Attól függően, mivel szúrtad meg, maradhatott a sebben idegen test, vagy szennyeződés, amit el kell távolítani, másként a gyulladás nem képes megszűnni. Ha biztos, hogy nem maradt bent idegen anyag, akkor friss zsályát lehetne péppé zúzni, és egy celofándarabbal a gyulladt helyre rögzíteni, jól körültekerni. Ez amolyan dunsztkötés. Egy éjszakára hagyd ott. Ugyanígy paradicsomos dunsztkötést is csinálhatsz. Egy szelet paradicsomot celofánnal rákötsz a gyulladásra, és egy éjszakára fenthagyod. A kettőt keverheted is, a dunsztkötésbe péppé zúzott paradicsomot, és abban elkevert péppé zúzott friss zsályát raksz.

Amit kevésbé javasolnék, de még megoldás lehet, hogy apró vágással felnyitod a gyulladt sebet, és nagyon alaposan, tiszta, hideg vízzel kiöblíted, miután a gyulladás tartalmát óvatosan, de alaposan kiüríted nyomással. Ez füleg akkor működhet, ha gyanús, hogy maradt bent valami szenynező anyag. De ez eléggé fáj, és ha a sebet utána rosszul kezeled, megint csak begyullad. Jobb lenne első körben a dunsztkötéssel próbálkozni.

2021. okt. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!