Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit tegyek felfázás ellen?

Mit tegyek felfázás ellen?

Figyelt kérdés

3 percenként pisilni járok éjszaka, nem hagy aludni és fáj is. Hogyan kezeljem házilag ha lehet, 2 C vitamint vettem be iszom a vizet és fájdalom csillapítót is vettem be.


16/l



2021. dec. 20. 00:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tőzegáfonya kapszula/tea. És rengeteg, de tényleg rengeteg víz. Minél hígabb a vizelet annál kevésbé fog fájni távozáskor. Ha pár napon belül nem leszel jobban, akkor háziorvos!
2021. dec. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne fázz fel. 🤷‍♂️
2021. dec. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem háziorvos, persze ha a toppon van. Nekem a vesém majdnem ráment a felfázásos kalandra. Egy péntek este jött ki ráadásul. Tulajdonképpen szűnni nem akaró vizelési ingerem volt. Aztán vér is jelent meg. Főztem én is teát+ azonnal elkezdtem szedni a tőzegáfonya kapszulát. A hétvégét kibírtam, jobban is voltam de azért elmentem háziorvoshoz, mert azért a felfázás nem játék, ezt Eü-s hallgatóként tudom. A háziorvos írt fel antibiotikumot, de mivel még nem volt tenyésztés, csak random egy széles spektrumut kaptam. 2 nap után megjött az eredmény, E.Coli, és sajnos az a gyógyszer hatástalan volt rá, amit felírt. Visszamentem, kaptam megfelelőt. Akkor már éreztem, hogy mintha fájna a derekam. Másnap estére belázasodtam és a gyógyszert is kihánytam, meg úgy mindent. Olyan fájdalmaim lettek, hogy se feküdni se semmit nem tudtam, jártányi erőm sem volt. A sürgősségin kötöttem ki. Vesemedence gyulladásom lett, mert felszállt a fertőzés. Majdnem 3 hétig tartott a gyógyulás, de még mindig benyilal a vesém. Szóval a felfázás nem játék, nem vagyok a minden tüsszögésre antibiotikum híve, sőt ellenzem is, de felfázásra jobban jársz, ha szedsz. Menj el dokihoz, ne járj úgy mint én. Mondjuk tény, hogy én 3 napot elvesztettem a megfelelő gyógyszeres terápiáig eljutással. Ugye a 2 nap hétvége, illetve a mintát csak másnap vittem el. A háziorvos is hibázott persze, mert tudnia kellene, hogy a hólyaghurutok 90%-át e.coli okozza, szóval olyat kellett volna felírnia, ami jó e.colira.
2021. dec. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mannóz és tőzegáfonya, dm-ben van mindkettő. Az első 3 napon 50000 NE D-vitamin, majd napi 4000. C vitamin reggel este 1000 mg. Jó felszívódású cink. Nagy folyadékbevitel, cukor kerülése.
2021. dec. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Grimfox ***** válasza:
Nők esetén a felfázást különösen komolyan kell venni. Házilag ezt csak akkor kezeld, ha nincs más lehetőség. Egyébként mindenképp orvos. Nem csak a vesédre veszélyes, de ha szövődményei lesznek, mert nincs megfelelően kezelve, akkor akár meddőség is lehet az eredmény. Ne próbáld otthon kezelni, mindenképp keress fel egy orvost, amint lehet.
2021. dec. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na meg veseelégtelenségig is eljuthat az ember egy súlyosabb gyulladással. 4-es, te meg marhaságokat ne is haragudj, de ne terjessz! A vitaminok túladagolása veszélyesebb sokszor, mint a hiánya. Attól mert vízben oldódó, nem lehet túladagolni. Annyit úgysem lehet meginni, hogy normálisan kiürüljön egy ekkora mennyiség. A D vitamin meg zsírban oldódó. Nem tesz jót, ha felszaporodik a szervezetben. C vitaminra visszatérve, nagy mennyiségben károsítja a vesét. Szóval hólyag hyulladásra, mely könnyen rámehet a vesére veszélyes a c vitamin túladagolás.
2021. dec. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azonnal kérj vizelettenyésztést mielőtt bármiféle antibiotikumot felírnának találgatásra, nekem a bal vesém ment rá az orvosok felelőtlenségére. Kórházi urológushoz rohantam legelőször és vittem is a reggeli első vizeletem gyógyszertári pohárkában, én azt hittem hogy ott a kórházban megfelelően tudják tárolni, inkubálni és elemezni... aztán kiderült hogy semmire nincsenek felszerelkezve, a doki kiöntette velem majd a napközbeni 16. vizeletem küldte be laborba... már akkor fogtam a fejem hogy ez normális? Nem, nem volt az.. mindig is csak a reggeli legelső vizelet steril tartályba!!! Mivel csak ez lesz elég koncentrált, napközben ugye iszunk és mindent átmosunk a folyadékkal akkor már a bacik sem mutathatóak ki pontosan, főleg hogy az állandó inger miatt 10-20 percenként mászkálunk a WC-re. Azt javaslom neked hogy egyből magánlaborba menj mert kórházi keretekben hetekig tart egy amugy 3-4 napot igénylő tenyésztés... hihetetlen ami itt folyik egészségügy címszó alatt. Célzott antibiotikumos kezelés kell, ne várd meg hogy a vesédre menjen és vért pisilj!
2021. dec. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!