Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Körömgomba kezelés ecettel,...

Körömgomba kezelés ecettel, vagy más házi praktikák ?

Figyelt kérdés
Mindkét lábamon elgombásodott a hüvelyk ujjamon a köröm.Nemtudom van e összefüggés, nagyon nyomja az acélbetétes munkavédelmi bakancs! sőt tyúkszem, bőrkeményedés is képződött rajta! próbáltam már kénes, sholl, stb.. ecsetelőket nem igazán van javulás.ma kitaláltam, hogy elkezdem 10%-os ecettel ecsetelni.(faterom, mutterom,régen néha beáztatták a lábukat ecetes vízbe, soha nem kérdeztem miért, nem voltunk beszélő viszonyban).Arra gondoltam,ha így sem javúl, mi lenne ha elkezdeném kenegetni FLORASZEPT háztartási tisztitószerrel!_?? orvos nem opció, nincs háziorvosom, normális bőrgyógyász nincs a környéken

2021. dec. 20. 22:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

A floraszept nem gombaölő, főleg nem lábgombára való.

Az ecet jó lehet, de szerintem jobb a teafaolaj, csak mielőtt rákened a lábodra csinálj bőrtesztet, mert érzékenyebb bőrnél égethet.

2021. dec. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 hú tényleg "teafaolaj", - erről már olvastam, az mi azt hol lehet kapni? jó jó utána nézek a googlin!
2021. dec. 20. 22:59
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Ezek egyike sem használ. Időpocsékolás. Vegyél gyógyszeres körömlakkot rá. Ennyi.
2021. dec. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#3 az mi? van valami márkaneve?
2021. dec. 20. 23:03
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

3. Nem időpocsékolás...

Nekem is volt gombám, minden gyógyszeres szarra kiadtam egy csomó pénzt, aztán pár száz forintért vettem teafaolajat és attól teljesen elmúlt.

Kérdező bio boltokba, herbáriába, esetleg drogériákba szokott lenni.

2021. dec. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Amorolfin TEVA


Elég heti egyszer felkenni a lakkot.


Csak akkor múlik el mikor lenő, kb fél év.


4800 Ft


Nekem bevált

2021. dec. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem éri meg semmi ilyen házi praktikát alkalmazni, mert hatástalanok. Próbáltam én is mind, de csak időpocsékolás. Az ecet nekem a bőrt is felhámlasztotta az ujjam körül. Patikában lehet kapni kifejezettem körömgombára ecsetelőt, én anni a kitonailt vettem. Hatásosabb ha előtte körömreszelővel elvékonyítod kicsit a körmöd. Pár hét után elkezdett nőni az egészséges körmöm a gombás alatt. Hosszú folyamat, nekem olyan 9 hónapba telt mire teljesen lenőtt.

Fontos, hogy a cipőid is ferrőtlenítsd folyamatosan. Drogériákban leget kapni baktérium és gombaölő hatású cipőspréket. Valamint ha lehet, otthon hagyd szabadon a lábaid, hogy szellőzön.

2021. dec. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Én minden vasárnap szoktam lábfürdőt venni: langyos vízbe teszek ecetet (20%) és egy kis levendula olajat. 10-15 percig hagyom ázni a lábam, aztán a szokásos kezelés (körömigazítás, elhalt bőr eltávolítása). Ez egész jól fertőtleníti a lábat a köröm-es lábgomba ellen, sőt ha könnyen büdösödik, arra is jó. A levendula olaj pedig puhábbá teszi a lábam. A teafa olaj is nagyon jó hatással van rá: minden este tegyél 1-1 cseppet a körmeidre és egy újjal szépen oszlasd el rajta. Húzz rá egy vékonyabb cérnazoknit (ne műszálasat). A hétköznapokban is jó lenne, ha elkerülnéd a műszálas zoknikat, mert acélbetétseben alapból sem szellőzik a lábad. A cipőidet is próbáld meg lefertőtleníteni. Vannak gomba elleni sprayk és abból fújj a cipőidbe néhányat. Esetleg kis szódabikarbónát is tehetsz bele és majd másnap kiporszívózod.
2022. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%
A teafaolajat nem ajánlom, nem használt semmit egyrészt, plusz a körmömet is elszínezte így még rondább lett.
2022. jan. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#9 ! na most kinek higgyek?
2022. jan. 26. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!