Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Körömgomba (lábon) kihez...

Körömgomba (lábon) kihez ajánlott elmenni, milyen kezelés szükséges?

Figyelt kérdés
Már jó ideje küzdök vele, egyik ujjamon nagyon eldurvult a helyzet. A szódabikarbóna és az ecetes, fokhagymás lábáztatás sem segített.

2019. ápr. 21. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Budapesti vagy? Van lézeres kezelés! De már vidéki nagyobb városokban is van.
2019. ápr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Háziorvos vagy bőr és nemibeteg gondozó
2019. ápr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Vidéki vagyok, sajnos.
2019. ápr. 22. 08:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Körömgomba ellen leginkább a házikezelés válik be A bőrgyógyász sem javasol mást. Kétféle szer hatásos: Loceryl, 1 évig kell kenegetni az utasítás szerint, az ára kb 7000.- huf Recept nélkül kapható, patikaminőségű szer. A másik a NEOLAQUE nevű, magyar szer, a háziorvos felírja, így 2000.- Huf Ezt is kb 1 évig kell használni. A többi, TV ben hirdetett egyszeri ecsetelő kb annyira hatásos, mint a hajnövesztő csodaszer.
2019. ápr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én próbáltam a házi praktikákat nem jöttek be.amit észrevettem hogy jó felváltva kell használni az amorolfin Teva használom például két hétig utána két hétig a loceryl t. Két hétig teafaolaj.Úgy vettem észre hogy a gomba megszokja és nem javul. Ja és kell szedni a revalidot vagy valami körömnövesztőt. Ecetet fokhagymát felejtsd el. De én voltam a lézeres kezelésen és attól javult sokat. Ja és azt mondanom se kell hogy a cipőket is tisztítani kell van sanitol spray. Csak ugye ez mind költség nagyon drága a körömecsetelő is.
2019. ápr. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a zoknikat is külön mosom. Lehet kapni a DM ben öblítő t 99% ban elpusztítja a gombákat vírusokat baktériumot.sajàt markas vagy sanytol.
2019. ápr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És mennyi ideig tarthat kikúrálni? Mennyibe kerül a lézeres kezelés, megéri az árát?
2019. ápr. 22. 21:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól függően hány kormod és milyen mértékben fertőzött gyógyszeres kezelesre 2 mód van:

- 1-2 köröm esetén elég csak lakk, kb. 6-9 hónap, az előbb említett (nem magyar) Neolaque receptre 2200 Ft ennek recept nélküli változata az Amorolfin Teva és Exolorfin 4-8 ezer Ft-ert.

Receptre meg Batrafen (reszelgetni kell) ennek recept nélküli változata a Kitonail (nem kell reszelgetni)


- sok köröm nagyfokú fertőzés esetén belsőleg gyógyszer (májkárosító hatású, alkoholt tilos inni) és körömlakk külsőleg

Pl. Myconafine/Terfin/Terbinafin Hexal 28 szem kb. 4000 Ft, 1 évben max 2 hónapig lehet szedni

Vagy flukonazol (Mycosyst, Fluconazole Q-pharma) heti 1, több hétig lehet használni.


Anyukám körmét több éve kezeljük, neki még mindig van olyan ami nem gyógyult meg, többféle gombát szedett össze, kórházban évente legalább 2 alkalommal van 1 hónapig a betegsége miatt, így gyanítom itt kaphatta el valakitől. Nem tudtuk rávenni a bőrgyógyászt a tenyésztésre.


Jelenleg már nincs kellemetlen szaga, 1 kisebb lábujján van csak megvastagodva a köröm, a kezén az egyik viszont el van vékonyodva.

Ennek ellenére az összes körmét bekenem lakkal, nehogy visszafertőződjön.


Reszeléskor betadinet kenek a körömre és úgy reszelem, így a por csomókban fertőtlenítve összegyűlik.

2021. jan. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) kb 2 köröm súlyosan olyan, 2 kevésbé, 1 pedig leesett és most nő újra... nem tudom mit tehetnék😣
2021. jan. 16. 15:16
 10/10 anonim ***** válasza:

A háziorvossal beszéld meg. Ha leesett a köröm az nagy baj, mert ott semmi nem védi az érzékeny idegeket.


A belsőleg és külsőleg alkalmazhatóakat is felírhatja háziorvos.

2021. jan. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!