Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen gyógynövényeket igyak...

Milyen gyógynövényeket igyak együtt? Klimax(sűrű izzadás, testsúlygyarapodás), kicsit magas vérnyomás, sűrű ébredések, kevés alvás, reflux, ízületi - és izomfájdalmak, memóriagondok.

Figyelt kérdés
Háziorvossal beszéltem. Laborom jó. Köszönöm.
2021. dec. 24. 04:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ezekkel mind küzdök, kivéve a hízás, gyógynövény nem segít, és évről évre rosszabb, főleg az alvás.
2021. dec. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gyógyulást kívánok! Viszont én kérdeztem és 100% magadról beszélsz és semmilyen segítség adása nincs/ semmilyen jó szó/ semmilyen együttérzés/ semmilyen javaslat/ semmilyen együtt gondolkodás/ semmilyen kérdés. Lehet az embernek magáról beszélnie, sokszor segíthet is a másiknak akkor, ha az nem egyoldalú. A te részedről egyoldalú. Nekem semmilyen hasznom nem származott a bejegyzésedből. Ha valaki egyoldalúan kommunikál, akkor valószínűleg máshol is mindig / többször így beszél másokkal is. Ez elgondolkodtató...
2021. dec. 24. 15:03
 3/7 Grimfox ***** válasza:
100%

Izzadás ellen orvosi zsálya tea jó, esetleg kevés izsóppal keverve.

Magas vérnyomásra pásztortáska, és diólevél tea keveréke, de csak nagyon kevés diólevéllel.

Alvásproblémákra komló, és citromfű keveréke.

Reflux-szal nem szabad játszani, amíg elérhető rá gyógyszer, inkább azt szedd, mint alternatív megoldásokat. A reflux hosszú távon nem játék.

Memóriagondokra biloba készítményeket érdemes szedni.

Ízületi, és izomfájdalmakra attól függ, hogy mi okozza.

A gond csak az, hogy ezek közül Az izzadásra, és vérnyomásra való teákat nem lehet egyszerre fogyasztani. Két külön kúrát kell tartani. Az alvást segítő gyógyteát lehet inni a többivel együtt. A refluxra gyógyszert kell szedni, de ezek általában terhelik a májat, amit persze lehet ellensúlyozni Silegon-nal(gyógynövényből készült tabletta).

A testsúlygyarapodást főképp aktívabb életmóddal, és megfelelő étkezéssel lehet megoldani. Ebben nem tudok tanácsot adni.

A memóriagondok a kialvatlanságból is fakadhatnak. Mielőtt erre elkezdenél szedni valamit, próbáld ki az alvást segítő keveréket, és ha kipihenten is gondjaid vannak, csak akkor gondolkozz el a memóriaápoló készítményeken.

A hangulatodra is érdemes lenne valamit, mert olyan, mintha az első válaszoló kommentjét támadásnak, vagy sértésnek élted volna meg. Mintha nem veled törődött volna, és ez zavarna. Pedig amit leírt, hasznos. Neki nem segítettek a gyógynövények, évek óta küzd hasonló problémákkal. Ez mutatja, hogy ha súlyosabb a problémád, lehet hogy neked sem lesz elegendő a gyógynövény. A segítség nem csak sajnálatba csomagolva érkezhet. Amíg valaki segítő szándékkal válaszol, érdemes értékelni.

2021. dec. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.

Az életmódom aktív. Naponta futópadozom kevesebbet vagy többet és nyújtó gyakorlatokat végzek, ezeket is naponta.

Az izomfájdalmak a majdnem 1évvel korábbi covid fertőzésem után alakult ki és azóta nem múlik. 0-24-ben jelen van. Nem vizsgálják ki. Csak egy labor volt, ami jó.

A hangulatom jó. Nyugodt természetű voltam, vagyok. A munkámat is szeretem. Ezért sem omlok össze a majd 1éves tüneteim miatt sem.

Az első válaszolónak határozott, egyenes, teljesen nyílt, teljesen egyértelmű tényeket közöltem, harag nélkül és nem hátulról, nem körbe írva. Visszajelzést adtam.

Ki és minek veszi ugye...

Nekem információ átadása volt a célom és az illető vagy változtat vagy nem. Ez az ő dolga. Kedvem volt egy nem asszertív, nem segítő kommunikációjú beírásra reagálni. Nekem nem volt a gondolatomban a támadás, sértés, törődés utáni vágy, sajnálás vagy sajnáltatás vagy hasonló...

A segítő szándék nekem az, amit Te írtál. Te hasznos információt közöltél. Igaz mellette kérdés, kérdezés nélküli feltételezésbe is bocsátkoztál. Ez is tényközlés és egyáltalán nem a bántás vezérel most sem.

Mindannyian tudjuk, nem vagyunk egyformák. Mindenki úgy kommunikál, ahogy neki jó.

Vagy visszajelzünk vagy nem. A másik félreértheti a gondolatainkat, ezért vagy kérdezünk vagy nem, ami a pillanatnyi hangulatunkon is múlik.

Beszélgetni jó.

Az egyoldalú segítség - számomra - nem hasznos és ha kedvem van, akkor visszajelzem. :)

Még egy kérdésem lenne: már beszereztem egy halom gyógynövényt és szeretném megtudni, mit és mivel igen vagy nem lehet fogyasztani. Van valami irodalom a neten ezzel kapcsolatosan?

Köszönöm a segítő szándékod!

Szép napot kívánok!

2021. dec. 27. 02:08
 5/7 A kérdező kommentje:

Kiegészítés: komló, citromfű, orbáncfű, levendula, macskagyökér teát ittam este napokig, aztán leálltam, mert vizelethajtást is érzékeltem, ami miatt éjjel többször kimentem pisilni. Reggelre tértem át már egy ideje. Egyelőre még nem tapasztalok változást, viszont türelmes vagyok.

Galagonyát, fehér fagyöngyöt, csipkebogyót is iszom és úgy néz ki, most normalizálódott a vérnyomásom.

Előző este részletekben aludtam másfél órát. Előtte egy nappal meg vagy 3 órát aludtam részletekben. Most sem vagyok álmos. Ez megy már hónapok óta. Jó fura. Természetesen ez sem akaszt ki. Egyszerűen csak gondolkodom, miben változtathatnék.

2021. dec. 27. 02:20
 6/7 Grimfox ***** válasza:
100%

Sajnos arról nem nagyon tudok szakirodalmat, hogy mit mivel nem szabad. Ez logika, és tapasztalat, az alapján, amit valaki a gyógynövényekről tud. Szerintem gyógynövényterápiás tanfolyamokon is tanítják. Az erős növényeket tartalmazó de különböző célokra való keverékek esetén kell gondolkodni azon, lehet e őket együtt fogyasztani. Ha a vérnyomásod rendbe jött, akkor nem lehet gond a két erősebb keverék együtt fogyasztásával.

A keverék, amit ittál jó alvásra, de csak ha alvás előtt iszod meg. Viszont nem ez az elsődleges célja, hanem nyugtató, és enyhe antidepresszáns, a szorongásos, stresszes alvási zavarokra való. Az orbáncfű konkrétan a nálunk is termő legerősebb növényi antidepresszáns. A levendula, és macskagyökér nyugtató, lazító hatású. A citromfűnek is van enyhe nyugtató hatása, de inkább lazító jellegű. Sajnos a legtöbb tea valamilyen mértékben vízhajtó. Ha reggel iszod az ilyen teát, semmilyen hatásra nem számíthatsz, legfeljebb arra, hogy napközben kicsit álmos, vagy épp laza, és a szokásosnál is nyugodtabb leszel. Ha altatót szednél, azt sem reggel vennéd be.

Nem tudom, hogy postcovid tünetekre jó e, de a citromfű olaját, és erős alkoholos kivonatát külsőleg, bedörzsölőszerként szokták alkalmazni ízületi fájdalmakra. Sajnos a covid utóhatásaival még nincs túl sok tapasztalat, mert ez a jelenség viszonylag új.

A reflux-szal kapcsolatban, az orbáncfüvet, és levendulát nem nagyon innám ilyen esetben, mert és valamennyire a macskagyökeret sem, mert ezek növelik a gyomorsavtermelést. Sajnos a komlónak is van gyomorsavtermelést serkentő hatása, de ez a leghatékonyabb altató hatású növény. Szóval vagy az orbáncfű-levendula-macskagyökér triót kellene kihagynod a keverékből, vagy a komlót. Az orbáncfüvet mindenképpen, az más panaszokra van. Próbálkozhatsz esetleg a komló citromfű, vagy a citromfű, levendula, macskagyökér keverékekkel. Ezeket lefekvés előtt 45-60 perccel. Mielőtt lefekszel, érdemes pár szem kekszet elrágni, hogy csökkentse a termelt sav mennyiségét. A vizelethajtással nem sokat lehet tenni sajnos. Ha iszol valamit, fleg ha gyógyteát, akkor az növeli a vese tevékenységét is.

2021. dec. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm! Minden érthető! Van mit átgondolnom! Nagyon köszönöm és szép napot kívánok!
2021. dec. 27. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!