Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ölelés mint terápia [?]

Ölelés mint terápia [?]

Figyelt kérdés

!!FIGYELEM!! Nagyon fontos a két linkelt oldal TELJES és figyelmes elolvasása a szavazás előtt!

Ölelés mint [terápia]: [link]

[link]

Van itt valaki aki "hivatásos ölelő" / végezne ilyen terápiát? Akár valami képzés keretein belül szerzett tapasztalatot, papírja/tanúsítványa van róla?



2022. jan. 2. 16:04
A kérdező szavazást indított:
(NŐ vagyok) IGEN - Ha lenne rá adott lehetőség elmennék kipróbálni és később akár alkalomszerűen/rendszeresen/kúra szerűen járnék hivatásos ölelőhöz.
(FÉRFI v.) IGEN - Ha lenne rá adott lehetőség elmennék kipróbálni és később akár alkalomszerűen/rendszeresen/kúra szerűen járnék hivatásos ölelőhöz.
(NŐ vagyok) [IGEN] - Ha lenne rá adott lehetőség elmennék, de túl gátlásos vagyok hozzá szerintem ezért végül-is - NEM.
(FÉRFI vagyok) [IGEN] - Ha lenne rá adott lehetőség elmennék, de túl gátlásos vagyok hozzá szerintem ezért végül-is - NEM.
(NŐ vagyok) NEM szoktam ölelkezni soha, mert egyáltalán nem érzem semmi szükségét neki.
(FÉRFI vagyok) NEM szoktam ölelkezni soha, mert egyáltalán nem érzem semmi szükségét neki.
(NŐ vagyok) Néha szoktam ölelkezni, de akkor is olyan érzelemmentes NEM "IGAZI" ölelés túlnyomórészt.
(FÉRFI vagyok) Néha szoktam ölelkezni, de akkor is olyan érzelemmentes NEM "IGAZI" ölelés túlnyomórészt.
(NŐ vagyok) NEM - Mert kapok napi >LEGALÁBB< 7 > HÉT "IGAZI" SZERETETTELJES ÖLELÉST.
(FÉRFI vagyok) NEM - Mert kapok napi >LEGALÁBB< 7 > HÉT "IGAZI" SZERETETTELJES ÖLELÉST.
17 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Az biztos a jelenlegi vírus helyzet totálisan keresztbe tesz az "ölelésnek" ráadásul mindenhol és minden formában. :(

Biztosan elég más lenne az eredmény, ha nem lenne a vírus helyzet.

Tudtommal tőlünk nyugatra működök már ilyen. Nem csak Amerikában.

(off- Ebben az országában aminek lenne igazi nagy haszna és értelme. Az el van fojtva, be van záratva, le van amortizálva, lehetetlenné van téve ha volt és működött, ha meg lenne a csírája egy ilyen új dolognak az "betonba" van zárva. -off)

2022. jan. 2. 18:47
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó cikkek! Én speciel csak párkapcsolatot tudok elképzelni hosszú távú megoldásnak magamnak. De jó ötlet a hivatásos ölelő. F
2022. jan. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hosszút távon persze, hogy nem oldja meg egy jó párkapcsolat hiányát sem. Viszont segíthet, hogy addig is ne menny "gajra" még találsz valakit. Vannak kultúrák ahol ez szinte természetes dolog. De itt a környező régióban teljesen más ugye a szocializáció.
2022. jan. 2. 23:28
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Évekkel ezelőtt már olvastam az ölelés/fizikai kontaktus pozitív élettani hatásairól. Én már gyerekkoromban is nagyon bújós voltam, de felnőttkoromra már csak a párom volt az, akitől ölelést kaphattam. Rájöttem, hogy ez mennyire fontos nekem, és talán másoknak is az. Azóta tudatosan rászoktattam magam arra, hogy a hozzám közel állókat találkozáskor megöleljem. Érdekes folyamat volt. Volt olyan nagyon jó barátom, aki nem kicsit meglepődött, még a saját anyukám is, de mindenki viszonozta, és úgy érzem, ez közelebb hozott minket egymáshoz.

Most már bőven megvan a napi "ölelésadagom", mivel a gyerekeim is nagyon igénylik.

Azt viszont nem tudom elképzelni, hogy naponta több órán keresztül ölelgessek idegeneket pénzért.

2022. jan. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4 Nem mindenki alkalmas ölelőnek. Régebben is olvastam róla nem úgy megy, hogy a kliens csak becsönget aztán se - szó se - beszéd és kezdődik is az ölelés. Elbeszélgetnek előtte és valami kis szimpátiának, "egymásra hangolódásnak" meg kell előznie. Különben fabatkát sem ér az egész.

Ez az ölelés soha nem lesz olyan mint ha barátod, gyereked, közeli szeretted pl. barátnő ölelne meg.


De gondolj bele milyen lenne neked, ha például egy ölelést kapnál egy egész hónapban vagy egyet sem ?


Létezik ilyen, hogy egy ölelés tudott neki adni annyi erőt, hogy "legalább a partig kijusson és ne sodorja el a folyó teljesen, hiába nagyon távol ért partra, de partara ért."

2022. jan. 3. 01:02
 6/14 A kérdező kommentje:
... A pénz is ad neki szerintem egy kicsit "rossz szájízt". De hát kb. szinte mindent pénzért kapsz csak a mai világban. :/
2022. jan. 3. 01:08
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"De gondolj bele milyen lenne neked, ha például egy ölelést kapnál egy egész hónapban vagy egyet sem"

Valóban rossz belegondolni. És elhiszem, hogy vannak emberek, akiknek nagy szüksége lenne rá és akár fizetnek is érte, hogy valaki kedves legyen hozzájuk és megölelje őket. Nincs is ezzel semmi gondom.

Érdekes lenne, ha kísérletképpen kipróbálnák, hogy egy kórházba küldenének ilyen hivatásos ölelőket. Nem lepődnék meg, ha javulnának tőle a gyógyulási statisztikák.

2022. jan. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem ott a helye (nyilván gyorsabban gyógyulna/vagy egyáltalán meggyógyulna valaki ettől kórházban, hogy valaki megöleli, de vannak portokolók nem véletlenül, meg kötve hiszem bárki bemenne segíteni önszántából beteg embereket ölelgetni, aki meg olyan ott a hozzátartozó az öleli meg) nem lehet valakit arra sem kényszeríteni, hogy hagyja magát megölelni/megöleltetni. Mint korábban írtam szimpátia kommunikáció kell előtte és ha az ölelőt valamiért a kliens taszítja külső, kisugárzás akármi nagy mértékben akkor az ölelő irányából nem lesz ölelés hiába akarná a kliens vagy lesz, de az olyan "ölelés", hogy gyakorlati hatása meg nem is lesz. Erre alkalmas pszichológusok ölelnének meg klienst az tényleg működne, lehet csak az hozná meg az eredményt/gyógyulást a kliensnek azt a "lökést - lökéseket", hogy egyenesbe hozza az életét, feldolgozza korábbi traumáit. Lehet ölelés hatására tudná csak elnyerni a pszichológus a kliens bizalmát. Mert Csak kommunikáció ilyen téren édes kevés pszichoterápiában szerintem, ha tényleg az a cél, hogy "gyógyítson" és nem az, hogy a kliens minél tovább járjon terápiára. (az antidepresszáns pirulákat meg hagyjuk, attól szerintem senkinek nem jön helyre az élete szerintem érdembe placebó hatás ami ilyen "pirula terén" működik) Vagy küldené el a pszichoterapeuta (ha ő nem tud ölelni -Lehet éveket jelentene adott esetben gyógyulás terén a kliensnek vagy egyáltalán előrelépést) egy ölelőhöz adott esetben, tehát ezt javasolná a kliensnek mint terápiát és vagy kiegészítőként. Konkrétan például olyankor jöhetne szóba, ha valaki szakított egy párkapcsolatba, de tételezzük fel annyira antiszociális, hogy tényleg nincs kit megölelni a környezetében. Vagy nem szokta használni az ölelést eleve az életében ezért nem igazán tudja, hogy működne és segítene neki. Nem csak gyerek korban van rá szükségünk, ha nem szerintem egy normálisan működő emberi lénynek, egész élete folyamán, mert akkor tud maradni kiegyensúlyozott.
2022. jan. 3. 10:13
 9/14 anonim válasza:
100%

Én nagyon örülnék neki ha itthon is működne ilyen "szolgáltatás", szívesen igénybe venném mivel évi kettő-három ölelést ha kapok de azt is csak nagyon röviden pl ajándékozás alkalmával.


Korábban már regisztráltam egy olyan oldalra is ahol "ölelőtársat" kereshet magának az ember, de vagy azért mert nem ismert oldal vagy mert nem merik az emberek igénybe venni nálunk, nem találtam senkit.


Abban lehet igazság hogy nem lenne egyenértékű egy ölelés olyasvalakitől akit akkor látok először mint egy baráttal/barátnővel, de én mégis úgy érzem hogy az én esetemben ilyen kevés érintkezés mellett nagyon sokat segítene ebben a formában is.

2022. jan. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem olelkeztem. Sot utaltam mikor baratnom mikor meglatott mar ugrott is ram hogy megoleljen. Ha a parom teszi az mas, viszont eleg szorongos vagyok, es a mai napig nem szeretem csak ugy az olelest, nekem az szamomra tul kozeli fizikai kontaktus...

DE olyan nyugtato hatassal van ram amikor a parom megolel hatulrol, elont teljesen a biztonsagerzet. De csak ha hatulrol, imadok igy elaludni. Akkor biztonsagban erzem magam.


De el nem tudnam kepzelni hogy csak ugy olelgessek embereket. Mint irtam meg hozzam kozelallokat se nagyon

2022. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!