Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért fájhat nyár közepe óta...

Miért fájhat nyár közepe óta a csuklóm?

Figyelt kérdés
A nyáron egyik reggel, mikor felébredtem, a csuklóm nagyon fájt, gondoltam elfeküdtem. Eltelt párhét, szinte el is múlt, de teljesen nem és még mindig fáj néhány mozdulatnál, ami nagyon nem akar elmúlni. Nem tudom melyik csont ami kiáll a csuklómnál, de az alatt fáj valahol és ha fáj, akkor nem csak arra a kis területre terjed ki a fájdalom. Gondoltam arra, hogy valami izületi, de orvoshoz nem mentem el, mert nem olyan komoly a fájdalom, olyan mintha mindig meg lenne erőltetve.
2010. szept. 11. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem akkor szokott ilyen lenni, ha kalcium-hiányom van. Már ha a csontom vagy a fogaim fájnak (nem lyukasak, szóval nem az miatt). Ha az izmom fáj, akkor magnéziumhiány is lehet az oka. Ilyenkor beveszek egy kalcium-magnézium tablettát vagy folyadék formájában iszom meg, és elműlik egy kis idő múlva. Mivel gyors az emésztésem, így 15 perc alatt már sokat enyhül, és 30 perc alatt teljesen elmúlik. Egyébként a kalciumot csak akkor tudod sajtból kinyerni, ha vagy nagyon sok sajtot eszel, vagy ha bionövényeken nőtt az a tehén, amelyiknek a sajtját eszed különben nincs benne elég tápanyag. Én ezért eszem tabletta vagy vízzel higított vegyület formájában. De lehet, hogy D-vitamin hiányod van, akkor menj ki fél órára a napra. Ha többet vagy napon, többet úgy sem termel a tested. Fél óra alatt megtelíti a testedet egész napra elegendő D-vitaminnal.
2010. szept. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem az izom fáj, kalciumot pedig pezsgőtabletta formájában szoktam rendszeresen bevinni. Fogaim sem fájnak.
2010. szept. 11. 21:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Esetleg az izület fáj?


Egyébként a pezsgőtablettában elég kevés kalcium van.


Végső esetben elmondod a háziorvosnak, ő biztos meg tudja mondani, mitől van, vagy elküld röntgenre.


Ennél többet nem tudok segíteni. :)

2010. szept. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!