Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Citromfű teàról tapasztalatok,...

Citromfű teàról tapasztalatok, vèlemènyek?

Figyelt kérdés

2022. febr. 24. 07:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem igazán szokott beválni, de páromnak pl. igen, enyhe altató hatással.
2022. febr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg van a kertben. Sokszor főzök belőle teát, de nekem nem hat semmit.
2022. febr. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem k_rvára altat.
2022. febr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

egyszer este volt egy kisebb "idegösszeroppanásom", fáradság, sírás meg miegymással együtt.

anyum itatott velem citromfű teát (nem mondta meg hogy mi az), úgy kiütött, hogy 12 órát aludtam utána, nyugodtan

2022. febr. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Rigo-teak ***** válasza:
100%

A citromfű a nyúltagy idegszálaiban felgyülemlett feszültséget nem engedi az agykéreg felé továbbítani, így nyugtat.


A citromfű tea általános elkészítési javaslata:


3 dl vízzel forrázni 1 teáskanál citromfüvet, 10 percig lefedni, szűrni. Napi adag: 1-3 bögre. Altató és nyugtató hatása akkor erősebb, ha minél kevesebb citromfű levelet forráz le, minél több vízzel.

Példa: amennyiben egy csapott mokkáskanál citromfűből készít teát úgy, hogy négy-öt deciliter vízzel forrázza le, akkor annál jobban nyugtat és altat a citromfű teája.


A citromfű egyébként segíthet a hasmenés szelíd, de hatékony átmeneti csillapításában is, a helyes bélflóra támogatásában, mellette baktériumölő, valamint gombaölő hatással is bír a nyugtató hatásán kívül.


Citromfű tea javasolt a testi-lelki feszültség csökkentésére, a lelki nyugalom és Lelkierő természetes fenntartására.


A citromfű biztonsággal és nyugodtan mehet a gyógyszerek mellett is. Nincs gyógynövény- és gyógyszerkölcsönhatás.


Gyógynövények gyógyhatása videókon

[link]


Figyelem!

A gyógynövényes teák, életmód tanácsok a szervezet testi-lelki öngyógyító- és harmonizáló folyamatait segíthetik elő, ám az orvosi vizsgálatokat, ellátást, a gyógyszeres vagy egyéb szakorvosi kezelést nem helyettesíthetik.


Rigó István fitoterapeuta

2022. ápr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fuuu engem álmosít,soha többé nem veszem be napközben
2022. máj. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Enyhe nyugtató, érdekessége minél világosabbra főzöd annál jobban hat
2022. máj. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7 igen és étvágyat is csinál.
2022. máj. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!