Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A két kezem nagyon kivan...

A két kezem nagyon kivan repedezve és száradva Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

A jobb és bal kezem hüvelykujjától a mutató ujjamig kivan repedezve,száradva és nagyon píros már kb 3-4 hónapja.

Nem kentem semmívelsem eddig.


Mit tanácsoltok mivel kenjem be?

Sokat mosok kezet az a baj :(



2022. márc. 4. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
piros garnier kezkrem
2022. márc. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ilyen durva állapotban van, akkor Bepanthennel kend, az hámosító és nem is csíp. Semmiképp ne valami Niveát vagy hasonló illatosított cuccot válassz mert az nem lesz kellemes.

Majd ha begyógyult akkor kenhetsz rá akármilyen kézkrémet, akár Niveát is, vagy ami nagyon jó az a Neutrogena, ezek már szinten fogják tartani az általános szárazságot, de amíg ki van repedezve addig csak Bepanthent.

2022. márc. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hú, mi itt a munkahelyen már kb. mindent rákentünk! Mindenkinek más vált be igazán. Ha sebes, arra előbb hámosító kenőcs kell, majd utána gondozni. Kézfertőtlenítő miatt szívunk.. Én tiszta aloevera velővel kenegetem (van növényem, abból kinyomva), de csak időszakos a javulás. Volt, aki babakrémmel, munkavédelmi krémmel, házlag kevert shea vajas kókusz olajossal.. Bepanthen Sensiderm, Sudocream is népszerű, de néhányan már a kesztyű alatt páll krémmel szertartáson is túl vannak. Zsíros krém kell, mert leszedi a zsíros védőréteget, de csak miután a sebek helyre jöttek, addig csak köré!
2022. márc. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Fura lesz, amit leírok, de egy idős doki tanácsolta, száraz, berepedezett bőrre, és bevált: disznózsír.

(Aki akar, nyugodtan lepontozhat, ettől a tény, még tény marad.)

2022. márc. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
shea es kakaovaj is jok, de beszivodni nem fognak
2022. márc. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért mosol olyan sokszor kezet? Nem tudod csökkenteni a számát? Talán innen kellene kezdeni!
2022. márc. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mertem az előbb leírni a zsírt, de megerősítem, nalunk is próbálták! Az otthon sütött volt talán hatékony, de az sem mindenkinek!
2022. márc. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az aloe vera velő is nagyon jó ötlet! Én sebeket szoktam vele kezelni, nagyon gyorsan összehúzza őket.
2022. márc. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a stressz és a hideg miatt repedezik, sebesedik időnként a kezemen a bőr, ez vált be rá: La Roche-Posay Lipikar Xerand kézkrém. Patikában lehet venni, és elég zsebbenyúlós, de már kipróbáltam előtte vagy 5 féle krémet és csak ez működött.
2022. márc. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet ekcéma is a probléma.
2022. márc. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!