Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ki szoktátok mosni az orrotok...

Ki szoktátok mosni az orrotok belülről?

Figyelt kérdés

Indiában, Kínában, a Himalájánál és Ázsia más részein is már nagyon régóta alkalmazzák az orr kimosását és ezzel együtt az arcüreg és az orrüreg tisztítását, mint sok betegségnek is az egyik gyógymódját. Én ma kipróbáltam és bár náthás vagyok, érzem a javulást és holnap is ki fogom mosni. Természetesen nem sima vízzel kell, hanem kell bele tenni egy kevéske sót (lehetőleg Himalája-sót vagy tengeri sót, de bármi tiszta, minőségi só jó), allergia, gyulladás, duzzadás esetén szódabikarbónát, bizonyos betegségeknél akár leszűrt és lehűtött kamillateával vagy egyéb gyógyteával is lehet.


https://www.youtube.com/watch?v=3NA2-CTP52k&t


Nyugaton nem igazán elterjedt, pedig be lehet iktatni a fogmosás, arcmosás, fésülködés, megszokott rutin mellé, napi egyszer, reggel vagy este.


Ti szoktátok?



2022. ápr. 1. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Most Te kérdezel vagy tájékoztatsz? :D

Igen, ha jön valami nátha, szoktunk orrot öblíteni és gyerekeknél is nagyon jól működik az ellen, hogy ősztől tavaszig zsinórban betegek legyenek, mint az normálisnak mondható egy óvodásnál. De ebben nincs semmi mágia: orron át lélegzünk, így az orr fogja fel a kórokozókat, ezt mossuk ki, mielőtt szétterjedne a testben. Csak arra kell vigyázni, hogy ne nyomjuk feljebb az átjárónál, mert az pont nem az eltávolítást segíti. A neti kanna erre sokkal jobb szerintem, mint a nyomós mosók - pl clinsin - de egyre kevesebb patika árulja, pedig régebben a dm-ben is volt, sőt nyugati országokban most is van.

2022. ápr. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Mibajod?
2022. ápr. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz agyevő amőbát az agyadba, akkor ne sima vízzel, hanem felforralt és langyosra vagy szobahőmérsékletűre hűtött vízzel mosd, és ne a spárban kapható konyhai vagy tengeri sót használj, hanem gyógyszertári sót, ami steril, ilyen kis tasakokban árulják, az is meg van adva, mennyi vízhez mennyi kell. Az orrmosó készüléket is sterilizálni kell és félévente cserélni, ha rendszeresen használod. Egyébként igen, pollenallergiás vagyok, allergiaszezonban hetente egyszer kétszer használom, amúgy ha nincs problémám, akkor nem.
2022. ápr. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3.

Egy neti kancsó, ami jó, kemény, biztos rézből van, az egy életet leszolgál. Egyébként a többi só is steril, ha minőségi és akár jódozott. Nyilván nem szabad 40 forintos asztalival, amit először meglát az ember.

2022. ápr. 2. 11:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Én tányérból szoktam. Ritkán.
2022. ápr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!