Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Valakinek sikerült feloldania...

Valakinek sikerült feloldania epekövet feketeretekkel?

Figyelt kérdés

2022. máj. 10. 12:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Igen, én is tanultam élettant, de az epe nyilván ürül bármiféle "hajtás" nélkül is z epehólyagból, ez a dolga neki.

Ha provokálod akkor azzal csak rosszat tudsz tenni, ha köve van valakinek akkor meg pláne, de mindenki úgy és azt tesz a testével amit csak akar, ha mégis bajod lenne, akkor még mindig ott a műtét, csak egy akut műtétnél mindig nagyobb a rizikó mint egy elektívnél, ezzel számolni kell.

2022. máj. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 7-es! Szaktolmacs vagyok orvosi teruleten. Rengeteg konferencian fordulok meg, ahol egy kabinban ucsorogve forditok . Valami feltunt/ teged olvasva is / a keleti orvoslas, igyekszik a szerveket megtartani, nem felnek az orvosok a hosszsbb mutettol vagy az esetleges konplikacioktol/ amelyek nyilvan adodhatnak/. A nyugati orvoslas viszont kivagja gyorsan mert egyszerubb es persze, hogy ne legyen tobb komplikacio. A gyogyitas komplex dolog. Baratnomnek a mehet akarta mindenki eltavolitami itthon. Kuala Lumpurban 4 oras mutettel / s egy kisebb vagyonert/ megmentettek. Most 2 gyermek edesanyja funkcionalo hormonokkal. Egy epe eltavolitasa is csonkolas! Fiatal orvos lehetsz, ugy gondolom hasi sebesz, biztosan remek, sok sikert kivanok a hivatasodhoz! Erdekelne a velemenyed ezen a teren.
2022. máj. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Igen, nagyon érdekes amit írsz, és valóban csak néhány éve dolgozok mint orvos.

Én úgy gondolom, és nekünk ezt is tanították, hogy mindig azt kell tenni, ami a betegnek a legjobb.

Egy méh eltávolítás egy olyan nőnél aki nem szült még sokkalta radikálisabb és morálisan is nehezebb ügy mint egy epehólyag kivétel.

Valóban csonkolás, ha így nézed, igen, mint ahogy mondjuk egy daganat eltávolítása is kvázi csonkolás, de szerintem nem így kellene rá nézni.


A kérdés hogy megpróbáljak-e egy heroikus műtétet, mondjuk másfél-két óra alatt, és kockáztassam, hogy a beteg kap egy hashártyagyulladást, szepszist, intenzívre kerül, súlyos szövődmények maradnak vissza, akár meg is halhat, vagy kapjam ki 20 perc alatt a panaszt okozó szervet és jelentős mellékhatások nélkül néhány nap múlva dolgozhasosn tovább a betegem, akkor én a másodikat fogom javasolni.


Természetesen én nem azt mondodom hogy ez a szent gárl, és ezt csak így lehet, de szerintem ez messzemenőkig jobb megoldás.


A te pládád más, ott én is azt mondanám hogy tegyünk meg mindent, és még attól is többet hogy anya lehessen az illető, ne vegyünk ki egy méhet ha nem muszáj, de itt is azért elég árnyaltnak kell lennie a képnek, mert ha belehalhat a műtétbe akkor megéri kockáztatni? Ha esetleg mondjuk egy tumor eltávolítás miatt törénik a méh műtét és nem akarom kivenni akkor kockáztassam hogy maradjon a méh és visszatérhet a daganat?


Ezek nehéz kérdések, és soha nem az orvosnak kell meghoznia egyedül, ennek párbeszédnek kellene lenni, előnyök és hátrányok mérlegelése, erről szól az orvoslás szerintem

2022. máj. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

Jajjnekem, Kuala Lumpur... Valami távolabbi csodahely nem volt...??


Szegény Déri János is a manilai csodadoktorban hitt, aztán jól bele is halt. .((((

2022. máj. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Kedves 14-es legikiserokent dolgozott, ahol el toltott egy- ket napot rohangalt az orvosokhoz. Nem azert Kuala Lumpur, hogy tavoli legyen. Jart europai varosokban is, mindenhol meheltavolitast szorgalmaztak, kiveve egy sved orvos, de az o ara majdnem duplaja volt. Ezert lett Kuala Lumpur
2022. máj. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
14 @ Déri J kemoterápiat és műtétet kapott, ez okozta a halálát a kemo sufár rákterapia túlélése 8 % , a többi meghal . A csodadoktor a utolsó szskaszban került elő .
2022. máj. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
47%
Az epekövet olivaolajos ecetes keverékkel ki lehet hajtani , neten van recept , vesekövet citromlével almaecettel dinnyékkel só zsírböjjtel elintézhetjük.
2022. máj. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
47%
A sebész vágni akar! Kiszedni mindent. Aztán, hogy fosunk egész életünkben az epehólyag hiànya miatt az már őt nem izgatja.. Ilyenek az orvosok.
2022. jún. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Én se tartom jó ötletnek eltávolíttatni az epekövet, ha van más mód, hiszen nem véletlenül van bennünk
2022. jún. 5. 15:01
 20/21 A kérdező kommentje:
Az epekövet igen, az epehólyagot nem :D elírtam!!
2022. jún. 5. 15:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!