Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A nyirokmasszázst melyik...

A nyirokmasszázst melyik oldalon kell kezdeni, bal vagy jobb?

Figyelt kérdés
Köszi.
2022. jún. 2. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Tök mindegy.


Gondolj bele, ha a jobb oldalon kellene kezdeni, de az embernek nincs jobb lába. Akkor a balon nem lehet nyirokmaszázst végezni? És fordítva is.

2022. jún. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt látom, nincs erről ismereted. Aki szakmabeli, az tudja a nyirokkeringés, vérkeringés útját és így is válaszolna. Akinek nincs lába vagy keze, neki még van bal vagy jobb oldala és a keringése is ugyanaz, mint másoknak. A nyirokkapuk megnyitásának sorrendje sem mindegy. Engem most az foglalkoztat jobb vagy bal oldalon kezdjük, esetleg azt is tudja, hason vagy háton vagy a törzs melyik oldalán.
2022. jún. 3. 13:16
 3/9 anonim ***** válasza:

Érteni vélem mire gondolsz, lévén hogy a ductus toracicus bal oldalon ömlik a véna cavaba én jobb oldalon gondolnám a kezdést. Én egy mezei házi orvos vagyok, és a világért sem akarnék okoskodni olyanba amihez nem értek, de felteszem az sem mindegy, hogy hogy csinálják a nyirok masszazst, na most ha neked az alap kérdés már az hogy melyik oldalon és hason vagy háton akkor felteszem nem biztos hogy érdemes lenne belevágnod, legalábbis nem a jelenlegi tudásoddal.

Ha csak érdeklődés szintjén kérdezted akkor én úgy gondolom hogy jobb oldalt kell kezdeni, de lehet velem vitatkozni, meggyőzhető vagyok, lehet én is tanulok valamit :)

2022. jún. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most fogom tanulni és már előre foglalkoztat ez a téma is. Annyit tudok már, mindig proximálból haladunk distal felé és mindig a kapuktól a távolabbi területekig. Rövidesen lesz oktatás, de addig is szerettem volna tudni, itt is marad-e a jobb oldalas kezdés vagy mivel bal old. van a szív és kaputól indulunk, akkor esetleg nyirokmasszázsnál másképpen lehet A neten még nem találtam erről infót. A tanárt kérdeztem, de még nem válaszolt. A hagyományos masszázs jobb oldalon kezdődik, azt tudom.
2022. jún. 3. 22:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Én itt is azt gondonlnám hogy distal felől proximal irányba :)
2022. jún. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez rendben, csak az oldal a kérdéses. Gondolom kövi héten megkapom a választ a tanáromtól, de még mindig reménykedem, valaki írja az oldalt és a miértre a választ is.
2022. jún. 3. 23:27
 7/9 anonim ***** válasza:

De te fordítva írtad, mindegy

Majd írd meg ha válszolt a tanar

2022. jún. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem olvastalak el rendesen, bocsi. Válaszolt a tanár. Tényleg proxiból distál felé haladunk (nem ford.)= centrumtól a perif. felé. (Svédnél másképpen van.) Először ugye a kapuk megnyitása, majd folyamatosan távolodni tőlük, a kövi kapuig. törzsnél bo. kezdés van, a szív és lép miatt. Végtagoknál mindig a panaszos oldallal kezdünk. Ha nincs panaszos old. akkor 1. mindegy, 2. lép oldala. Sternum, clav., nyak, arc, fejtető, váll, kar, mellkas, has, láb, láb ford., hát a sorrend. Egy-egy más tananyag szerint (Földi és Földi között is) lehet apróbb eltérés, pl. a kart megelőzi a mellkas és a has , ill. lehet eltérés a betegségek, jelen állapotok miatt.
2022. jún. 4. 22:05
 9/9 A kérdező kommentje:
Illetve pl. láb post. old. a sorrend: keresztcsont, gluteus, comb lat, combhát, comb. med és haladni lejjebb a térd felé, majd haladni lejjebb vádli, később achilles, majd talp. Svédnél talptól van glut-ig.
2022. jún. 4. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!