Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A gyógyteák hatására gyk-n...

A gyógyteák hatására gyk-n miért írják azt, hogy placebo?

Figyelt kérdés
Pl. orbáncfű, levendula, csalán, stb.
2022. jún. 19. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki aztcírja, azt kéne megkerdezni.
2022. jún. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Gyógynövényeknél gyakran keveredik a tudomány az áltudománnyal. Például beírtam Google-ba, hogy csalántea, első találat: vértisztító kúra. Ez úgy hülyeség, ahogy van.
2022. jún. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az ember nem tudja, hogy mennyit és hogy kellene belőle fogyasztani, így eléggé véletlenszerű, hogy érez-e bármi hatást. Azon kívül több hagyományos felhasználási módról kiderült, hogy az adott betegségre az adott gyógynövénynek semmi hatása nincs. Nálunk az orvosok, gyógyszerészek nem szeretik, mert nem olyan kiszámítható a hatása, mint a gyógyszereké. A fitoterapeuták sokszor ezoterikus elméletekkel meg homeopátiás szerekkel foglalkoznak, amitől teljesen hiteltelenné válnak.
2022. jún. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3. Azért egy homeopátia, meg egy gyógytea közt van némi különbség, meg a gyógyteákban azért lehet tudni milyen hatóanyagok mire hatnak.
2022. jún. 19. 22:28
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem minden igaz. Vagy nem úgy, ahogy írják.

Pl zöld te a koffein tartalma miatt valóban úgy felpörget mint a kávé, meg meg is hajt, mint a kávé. :D Nálam minden téren azonos volt a hatása. Liter számra ittam záróvizsgám előtt.

Míg a többi tea, amik gyógyhatású füvekből vannak, nekem nem váltották be a hozzá fűzött reményeimet. Nem mindenkinél ugyanúgy hatnak, érzékenyek ezek a “hatóanyagok”,nem is lehet pontosan dózist állítani vele. Nem olyanok, mint a gyógyszerek, amiben ezer olyan anyag van, ami segíti a hatóanyag célba jutását.

Pl vannak vizelethajtó hatásúak. Ezek még nekem hatásosak voltak. De azért egy vizelethajtó vegyületnek, lássuk be, egyszerű a mechanizmusa. Viszont a “fájdalomcsillapítók”, “idegnyugtatók” meg ehhez hasonlók nagyon alacsony hatásfokkal bírnak szerintem. Talán kis problémánál segítenek valamelyest. De nem olyan hatásosak, mint egy gyógyszer.

Tehát jók jók, vannak a főzetükben hasznos kis vegyületek, de nyilván nem hiába haltak meg régen annyian a “szent kamilla, meg ilyen bogyó olyan bogyó mindenre jó” időszakában, ahogy nem véletlen fejlődött ki a gyógyszeripar sem.

2022. jún. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagy hatásfokkal nem is lehetne forgalmazni, mondjuk egy jó kis máktea durva lenne a polcokon, legtöbbe így is 2-3 filterbe van annyi hatóanyag ami az ajánlott bevitele, bár vannak jó kis japán teák amibe annyi a koffein, ha kicsit többet iszol még orrvérzést is okozhat.
2022. jún. 19. 22:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyit segit, de egy manias depressziot pl nem fog rendbehozni egy kis orbancfu.

Pl nekem a valeriana is tok sokat segitett, konnyebben aludtam el tole, mig masoknak meg szart se er. Szoval attol is fugg, hogy milyen allapotban van az ember.

2022. jún. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
#4: 3-as vagyok. Lehet, hogy egyszer elvégzek egy fitoterapeuta tanfolyamot, mert egyébként engem érdekel ez, de miután ez nem egyetemi képzés, így azt tanácsolom, hogy ha beteg vagy, menj orvoshoz és kérdezd a gyógyszerészedet, az a biztos.
2022. jún. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert ide bárki bármit írhat, a válaszolóknak meg nem kell tudástesztet kitölteniük, mielőtt válaszolnak. ;-)

4 témával lejjebb meg azt is írják, hogy a csillagok állásától gyógyulsz meg...

2022. jún. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy anonim oldal, bárki bármit írhat, nem kell vállalnia a nevét, ezért meggondolni sem, hogy mit ír. Ezért ez az oldal csak ésszel használható. Ötletgyűjtésre pl jó, de komolyan venni bármit is, hiba lenne.

Ezenkívül a placebo hatást nem kell alábecsülni. A teák valódi hatásáról már írtak előttem, de a pszichológiát sem szabad elfelejteni. Igenis jobban/könnyebben gyógyul az a beteg, aki elhiszi, hogy meg fog gyógyulni.

2022. jún. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!